23 Nisan Ata’nın huzurunda kutlandı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bugün saat 09.15’te Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan tören ile anıldı. Törene, Çanakkale Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve öğrenciler katıldı.

Tören İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz’ın Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı. Çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 18 Mart İlk Okulu öğrencisi günün anlam ve önemini belirten bir şiir okudu. Şiirin ardından Milli Eğitim Müdür Ferhat Yılmaz konuşmalarını gerçekleştirdi.

Müdür Yılmaz “Şanlı meclisimizin açılışının 102.yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı gururla kutluyoruz. Gururluyuz çünkü şanlı tarihimize de her zaman özel bir yeri olan çocuklarımıza TBMM’nin açıldığı anlamlı günü bayram olarak armağan eden çocukları çok önemseyen yüce gönüllü bir ecdadımız ve milletimiz var. Geleceğimin kıymetli mimarları çocuklarımız TBMM açılmasıyla birlikte sahip olduğumuz milli egemenlik ve demokrasi sizlere emanet. Onu korumak ve yüceltmek için daima çok çalışın. Sizleri böylesine önemseyen bir milletin varisleri olarak bayrağımızı milli benliğimiz temelinde bilimle sanatla sporla en yukarlarda dalgalandırın. Sizlere bu uğurda çok güveniyor geleceğimizi vatan sever yüreklerinize huzur içinde emanet ediyoruz. Ezelden beri hür yaşayan aziz milletimizin iradesini hiçe saymaya çalışan hain fikirler tarihimizde her zaman olmuştur. Ancak her defasında aziz milletimiz bu tehlike oluşumlara bir tokat gibi cevap vererek millet iradesinin her şeyden önemli olduğunu herkese göstermiştir. Böyle kahraman bir milletin gölgesinde büyüyüp yetişen çocuklarımız aziz milletimizin iradesini her zaman sahiplenecek ve canı pahasına koruyacaktır. Millet iradesini sahiplenen tarihini bilen, vatanını seven çocuklarımıza geleceğimizi emanet etmiş olmanın verdiği huzur ile tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşku içinde tekrar kutluyorum. Tüm çocukların mutlu huzurlu ve sağlıklı olduğu bir dünya temenni ediyorum. Cumhuriyetimizin ve TBMM’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor onlara şükranlarımızı sunuyorum, kahraman gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum saygılarımla.” dedi.


Bu haber 23/04/2022, Cumartesi günü yayınlandı, 169 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com