Siyasilerin 23 Nisan mesajları

4 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle siyasiler bayram mesajları yayımladı. Mesajlar şu şekilde: 

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Bülent Turan ile AK Parti Çanakkale Jülide İskenderoğlu: “Kuruluşumuzun, kurtuluşumuzun ve bağımsızlığımızın sembolü Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102. yıl dönümünü büyük bir sevinç ve onurla kutluyoruz. Koca bir medeniyetin coğrafyadan silinmesi için yapılan topyekûn saldırı karşısında dik duran, boyun eğmeyen, vatanına, bayrağına kutsallarına sahip çıkan milletimiz, dünden bu güne aynı kararlılıkla ve anlayışla devam ediyor. Çanakkale Ruhuyla ateşlenen istiklal ateşi ebediyen var olacaktır.

Bu zor şartlarda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde millet iradesini hâkim kılma ve vatanı işgalden kurtarma amacıyla kurulan Gazi Meclisimiz, milletimizin bağımsızlığı için aldıkları hayati kararlar sadece Türkiye’nin değil tüm coğrafyanın, binlerce yıllık tarihimizin geleceğine ışık tutmuştur. Dünden bu güne Türkiye Büyük Millet Meclisi bağımsızlığımızın, millet iradesinin somutlaştığı, can bulduğu yegâne kurum olarak aziz milletimizin birlik ve beraberliğinin, ülkemizin bütünlüğünün garantisidir. Türkiye’yi çok daha güçlü yarınlara taşıma sorumluluğumuzla, Çanakkale Ruhu ile millet iradesine, bayrağımıza, istiklalimize hep birlikte sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Bu duygularla, Gazi Meclisimizin açılışının 102. yılını ve gözümüzün nuru tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor; bu özel günü çocuklara armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve kuruluşundan bu yana Gazi Meclis’imizde görev almış, hizmet etmiş herkesi saygıyla ve minnetle anıyoruz.” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek “23 Nisan 1920, bu ülkenin en zor zamanlarında dahi egemenliğini tek bir kişiye bırakmayacağını, Türkiye Büyük Millet Meclisi eliyle bizzat kendi geleceğini belirleme irade ve azminde olduğunu gösterdiği gündür. Vatanın tüm kaleleri zapt edilmiş, tüm tersanelerine girilmiş bir haldeyken Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı bağımsızlık ateşi daha bir güçlendi 23 Nisan’da. Saltanatını korumak için emperyalistlere teslim olmuş Saray’a karşı egemenliğin kayıtsız şartsız millette olacağının da ifadesiydi bugün. Danışarak, ortak akılla yürütülecek Milli Mücadele’nin, aynı zamanda Cumhuriyetin müjdecisi ve devrimlerin de habercisiydi 23 Nisan. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ nerede yazıyor? TBMM’nin duvarında. TBMM ulus iradesinin merkezidir. Bu nedenle ulusal egemenlikten bahsedebilmek için ulusun temsilcilerinden kurulu Meclis´in güçlü olması gerekmektedir. İşte Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi bu nedenle öneriyoruz. Bir diğer unutmamamız gereken konu ise 23 Nisan’ın bir başka önemidir. Bu ne güzel bir gündür, Mustafa Kemal Atatürk ne büyük bir önderdir ki Ulusal Egemenlikle özdeşleşen 23 Nisan, çocuklara armağan edilmiştir. Yakın coğrafyamızda yaşanan savaş bize çocukların önemini bir kez daha gösterdi: Çocuklarımızın üzerine özenle titremeliyiz. Dünya çocuklarımızın gönlünce, özgürce yaşayacağı bir yer olmalıdır. Bu inançla, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun! Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kurtuluş ve kuruluşun tüm kahramanlarını şükranla, minnetle ve derin bir saygıyla anıyorum” dedi.

AK Parti İl Başkanı Naim Makas ““Milli egemenliğimiz ve demokrasimizin sembolü Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 102. Yıldönümünü kutlamanın gururu ve sevinci içerisindeyiz. Cumhuriyetimizin nüvesi, milli irademizin tecelligahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışından bugüne ülkemizin şanlı yürüyüşü büyüyerek, devam ediyor. Kıvanç kaynağımız meclisimiz, ilelebet milletimizin ışık kaynağı olmaya devam edecektir. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ayrıca bugünü cumhuriyet ve bağımsızlığımızın teminatı çocuklarımıza armağan ederek, milli coşku ve mutluluğumuzu daha da yükseltmiştir. Dünyamızı güzelleştiren ve demokrasi meşalemizi ebediyen taşıyacak tüm çocuklarımızın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlarım. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi.

Haber Merkezi


Bu haber 22/04/2022, Cuma günü yayınlandı, 153 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com