Salla Başı Al Maaşı

CHP’li İl Genel Meclis Üyelerinin ikinci emeklilik durağı İl Genel Meclis Üyeliğine seçilmek oluyor. Yaş ortalaması artık devlette iş yapamaz döneme denk gelen Çanakkale Cumhuriyet Halk partisi İl Genel Meclis Üyeliği makamı, ikinci emeklilik maaşı alma yeri olarak kullanılıyor.

Çanakkale siyasetinde oyun kuramayan makam ve mevki olarak bilinen İl Genel Meclisi’ne seçilen isimler ortalama 4.500 ile 7.500 lira arasında aylık maaş alarak oyunun parçası olmayı kabul edenlerden oluşmuş. Bu siyasi partide ağzını her açan ismin dağlara taşlara haykırdığı “Demokrasi- Barış- Çevrecilik- Eğitim- Atatürkçülük- Ön seçim- devletçilik- üretim” den söz ederler. Siz bakmayın bu kelimeleri haykırdıklarına.

Barış derler, birbirleri ile kıyasıya kavga edip, birbirlerini hiç sevmezler. Her fırsatta birbirlerinin kuyusunu kazmaya çalışırlar. Çevreciyiz, hayvan severiz derler. Deve güreştirmekten, mangal yakıp piyizlenmekten çevreye bakamazlar. Önceki dönem abilerinden öğrenmişlerdir, rüzgâr gülü gibi dönüp, kazanan tarafa yelken açmayı.

Atatürkçüyüz, milliyetçiyiz derler. Siz inanmayın. Göreve geldiklerinden bu yana çoğunluk kendi partilerinde iken toplantı yapıp maaş aldıkları hizmet binasının sınırları içerisinde Atatürk büstü bile yok. Bu arkadaşların umurunda da değil. Bir çift sözüm de İl Genel Meclis Başkanı Sayın Nejat Önder’e, “CHP’den seçilip AK Parti’ye geçerken, AK Parti grup toplantısında kürsüden “ bizim partimizde Atatürk lazım olduğunda sahip çıkılıyor” diyerek AK Parti’nin Atatürk’e daha fazla önem ve sahip çıktığını ima etmişti. Hadi bakalım Sayın Önder ve eski partili arkadaşları, nerede Atatürk büstü? Yaptırdınız da biz mi göremiyoruz.

Ön seçim derler, kendileri de ön seçimle bu makama oturdular. Tabi ön seçimde kimin kimle ne karşılığında güç birliği yaptığını, kapalı kapılar ardında ne iş tutulduğunu bilemiyoruz. Bu partide yaşanmadı mı sandık konulan salona önceden kamera yerleştirmek.  Yahu seçimlerde oy çalan bu partililer değil mi? Kim verdi bunun hesabını? Kim sordu bu konuların hesabını? O gün de yazmıştım, bu gün yine tekrarlıyorum. Bu işlere karışanları bırakın bir makama seçmeyi, “CHP’ye oy bile attırmayın” demiştim. Yine diyorum.

O gün bu olayları organize eden şimdi nerede? O gün bu olayları ört-bas edenler şimdi nerelere aday oluyor?

Bu Çanakkale CHP’de yöneticilik yapanlar da, bir makamı- koltuğu işgal edenler de siyasetin hiçbir makamında, alanında olmasın. Ey karar vericiler ve seçiciler; Bu süreçte bulunan tüm koltuk işgalcilerini, makam sevdalılarını, siyasi tarihin karanlık ve tozlu raflarına kaldırın.

CHP’den seçilmiş makam işgal edenlere sesleniyorum. Oturduğunuz, işgal ettiğiniz koltuklar, ikinci emeklilik yaşayacağınız alanlar değildir. Öyle yalandan ortalığa düşüp GESTAŞ zamlarını eleştiriyoruz. Biz çevreciyiz. Halkın yanındayız diyerek rol çalmaya da kalkmayın.

İl Genel Sekreteri için kaç önerge verdiniz?

Köylere hizmet götürme birliğinden yaptırılan hangi inşaatların kesin kabulü yapıldı?

GESTAŞ’ın kaç kiralık aracı var? Bu araçları kimler nerelerde kullanıyor?

Siz sormuyorsunuz,  bari biz soralım.

Sizlerde ikinci emeklilik maaşını alın. Toplanıp toplanıp ayrıldıktan sonra efkârınızdan bir tek atarsınız.

 


Bu haber 21/04/2022, Perşembe günü yayınlandı, 1597 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com