Bu Hep Yapılıyor!

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bozcaada’da, geçtiğimiz sene belediye tarafından kaçak olduğu tespit edilen yapılara, alkol ruhsatı verilmiş ve adada tartışmalar yaşanmıştı. Şimdilerde ise yine bir belediye çalışanı, arazisi üzerine edinilen bilgiye göre kaçak yapı yaptı. Su hattı dahi çekilen yapının mühürlendiği, mühürlü olduğu halde, çatısının dahi yapıldığı öğrenildi. Konu hakkındaki şikayetler CİMER’e taşınırken, söz konusu durumun adada huzursuzluk yarattığı öğrenildi.

Bozcaada Belediye Meclisi’nde geçtiğimiz senelerde tartışmalar yaşanmış, tartışmaların sonucunda ise CHP Bozcaada İlçe Başkanı görevini bırakmıştı. O günlerde, kaçak olduğu tescillenen mekanlara, alkol ruhsatı verildiği öğrenilmiş, CHP’li Belediye Meclis Üyeleri konuyu gündeme getirmiş ve belediye meclisinde tartışmalar yaşanmıştı.

Şimdiler ise Bozcaada Belediyesi’nde Çevre Mühendisi olarak çalıştığı öğrenilen, aynı zamanda Bozcaada Kent Hizmetleri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı L.D’nin, arazisi üzerine kaçak yapı yaptığı belirtildi. Bağ evi şeklinde yapıldığı belirtilen yapı için su hattının da çekildiği öğrenildi. Edinilen bilgiye göre yapı geçtiğimiz hafta mühürlendi ancak mühür olduğu halde çatının da mühüre rağmen yapıldığı adada bu durumun huzursuzluk yarattığı belirtildi.

Konuyla ilgili şikayetlerin CİMER’e yazıldığı, CİMER’e şikayetten sonra ise mühürleme işleminin gerçekleştiği aktarıldı.

Tekir Bahçe mevkiinde meydana gelen olay, Bozcaada’da neler oluyor dedirtti.

Son gelişmeye göre söz konusu yapıyla ilgili Belediye Encümeni tarafında cezai işlem uygulandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 21/04/2022, Perşembe günü yayınlandı, 708 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com