“Hayalindeki Sen” CV yarışması gerçekleşti

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu “Hayalindeki Sen” CV yarışmasının kazananları belli oldu. Yarışma kapsamında öğrencilerden kariyer planlamalarını yapmaları, gelecekte iş hayatına adım atarken etkili özgeçmiş hazırlayabilmeleri istendi.

Troya Müzesi’nde gerçekleşen ödül törenine Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mehmet Uğur Yavuz, Çanakkale SGK İl Müdürü Hilmi Ercan ve Gençlik Merkezi Müdürü İsmail Hakkı Şenel katıldı. Çanakkale’de geçen yılda düzenlenen ve sadece lise öğrencilerinin kapsayan yarışmaya, bu yıl ortaokul öğrencileri ilk kez katılım sağlamış oldular. Yarışma kapsamında öğrencilerin kariyer planlamalarını yapmaları, gelecekte iş hayatına adım atarken etkili özgeçmiş hazırlayabilmeleri, iş görüşmelerinin olmazsa olmazı olan özgeçmişlerini özgün tasarım ve içerikle oluşturmaları gibi kazanımlar elde etmeleri amaçlandı.

Öte yandan insan kaynakları uzmanı Murat Türetken tarafından işe alım mülakatı gerçekleşti. Seçicilerin son derece zorlandığı mülakatlar neticesinde Lâpseki Şehit Hüseyin Çetin İmam-Hatip Ortaokul öğrencisi Pınar Kaya birinci, Cevatpaşa Ortaokulu öğrencisi Poyraz Kaan Gönülaçan ikinci ve Cevatpaşa Ortaokulu öğrencisi Polat Kayra Gönülaçan da üçüncü olmaya hak kazandılar.

İŞKUR İl Müdürü Yavuz törende yaptığı konuşmada; “Hayal kurmaktan çekinmeyin çünkü başarı ancak başarıyı hayal edenlerindir. Bir hayalden yola çıkan projemiz, Troya Müzesi’nin görkemli mekânında yaptığımız ödül töreni ile de taçlanmış oldu. Buradan hem yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize hem de İK 17 Platformu üyelerine, Çanakkale Valiliği başta olmak üzere paydaşlarımız İl Kültür Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Troya Müzesi Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odasına da katkılarından dolayı ayrı ayrı için teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi


Bu haber 20/04/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 212 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com