Bu Okullarda Neler Oluyor?

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’deki okullarda son günlerde, müfettişlerin soruşturma yoğunluğu devam ediyor. Edinilen bilgiye göre Çanakkale Anadolu Lisesi’nde ve Vahit Tuna Anadolu Lisesi’nde soruşturmalar sürdürülüyor. Öte yandan geçtiğimiz günlerde Eğitim Sen ve Türk Eğitim Sen Çanakkale Şube Başkanları tarafından, Ticaret Borsası İlkokul Müdürü Seçil Cesur ile ilgili basın açıklaması yapıldı. Bir diğer şikayet edilen okul ise Çanakkale Şehit Cemal Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu. Çanakkale’deki okullar şikayetler ile anılırken, soruşturmaların ise devam ettiği öğrenildi.

Türkiye genelinde göre başarılı derecelerle ve başarılı öğrenciler ile anılan Çanakkale’de son zamanlarda okulların isimleri soruşturmalar ile anılır oldu. İlkokullardan, liselere kadar farklı eğitim kurumların yaşanan hadiseler müfettişlerin okullarda soruşturma yapmalarına neden oldu.

Edinilen bilgilere göre, okullardan gelen şikayetlerin kaynağında ise kurum müdürleri bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde Eğitim Sen Çanakkale Şube Başkanı Yasin Hacımusalar ve Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Resul Demirbaş, Ticaret Borsası İlkokulu Müdürü Seçil Cesur ile ilgili basın açıklamasında bulundular. Demirbaş, açıklamasında “İlkokul Müdürü Seçil Cesur hakkında bir yıl içinde 5 soruşturma olmasına rağmen bildiğini yapmaya devam ediyor” denilirken, Eğitim Sen Şubesi tarafından “Okul müdürünün dokunulmazlığı mı var?” ifadeleri kullanıldı.

Çanakkale Anadolu Lisesi’nde ise geçtiğimiz aylarda, okul müdürü Ahmet Güngör ile okulun Almanca öğretmenin kavgasının fiziki arbedeye dönüşmesi sonucu, okula müfettiş geldiği ve soruşturma yürütüldüğü öğrenildi. Okuldaki soruşturma kapsamında, soruşturmanın çok yönlü olarak devam ettirildiği belirtildi.

Şehrin en başarılı okulları arasında bulunan Vahit Tuna Anadolu Lisesi ile ilgili ise velilerin CİMER’e şikayette bulundukları, okulda soruşturma yürütüldüğü ve soruşturma sürecinde, idari kadronun görev yerlerinin değiştirildikleri öğrenildi.

Şikayetlerle anılan bir diğer okul ise Şehit Cemal Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu. Okul müdürü ile ilgili şikayetlerin bulunduğu ve okuldaki gerginliğin üst düzeye çıktığı iddia edildi.

Söz konusu şikayetlerin odağındaki okullar; Ticaret Borsası İlkokulu, Çanakkale Anadolu Lisesi, Vahit Tuna Anadolu Lisesi ve Şehit Cemal Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi.

Müdürlük titizlikle takipte

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yaşanan hadiseler ve soruşturmalar konusunda titiz bir şekilde süreci takip ettiği öğrenildi.

Tunahan Ünsal

 


Bu haber 07/04/2022, Thursday günü yayınlandı, 21624 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com