Zafer kutlamasında coşku geri döndü

11 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

2020 yılında başlayan koronavirüs salgının ardından iki senedir coşkusundan eksik gerçekleşen 18 Mart törenleri, bu sene 107’nci yılında heyecanlı kalabalık ile kendisini gösterdi. Çanakkale Zaferi kutlamaları için düzenlenen törenlerin ilki, Cumhuriyet Meydanı’nda Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın katılımı ile gerçekleşti.

Çanakkale Zaferi’nin 107’nci yıldönümünde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerin iki senenin ardından kalabalık bir şekilde saygıyla anıldı. Kutlamalar Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk koyma töreni ile başladı.

Meydanda düzenlenen törene; Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genel Kurmay Başkanı Yaşar Güler, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit, gaziler ve şehit aileleri, siyasi parti temsilcileri, dernekler ve vatandaşlar katıldı.
Milli Savunma Bakanlığı’nın çelengini Atatürk Anıtı’na sunulmasının ardından Çanakkale Valiliği, Boğaz ve Garnizon Komutanlığı, Çanakkale Belediyesi de çelenklerinin sunumunu gerçekleştirdi.

TBMM tarafından 16 Şubat 1994 tarihinde Çanakkale’ye verilen ve üzerinde ’Çanakkale Geçilmez’ yazılı altın madalya, Türk bayrağına toka edilmesinin ardından bayrak göndere çekilirken saygı duruşunda bulunuldu. TCG Kınalıada gemisinden 21 pare top atışının gerçekleştirildiği saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında tören sona erdi.

Törenin sonrasında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, gaziler ve vatandaşlar ile sohbet etti.

Gizem Tuğçe Bayhan

Fotoğraf: Nedim Bayhan


Bu haber 18/03/2022, Cuma günü yayınlandı, 582 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com