Ünlü Yazar Başarır son kitabını imzaladı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Ödüllü Yazar Başar Başarır, ‘Dolunay İki Gece Sürer isimli son kitabını, Çanakkaleli kitap severler için anlattı. Han’da gerçekleşen söyleşi ve imza etkinliğine okurlar büyük ilgi gösterdi.

Eşi Deniz Yüce Başarır’ın moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşide, Yazar Başar Başarır son kitabı ‘Dolunay İki Gece Sürer’ isimli kitabında yer verdiği konular hakkında değerlendirmelerini aktardı.

Başarır, kitabın konusu hakkında ufak bir paylaşım yaparak, “Ana eksen aslında kuşak çatışması ve bu tarihi algılamadan kaynaklanıyor. Geçmişi nasıl algılıyoruz? Geçmişte hakkındaki fikirlerimiz nereden geliyor ve nasıl oluşuyor? Kuşaklar arasında bu sekme ile ilerliyor çünkü her türlü değerimiz bize öğretilen ve kendi deneyimlediğimiz şeylerle oluşuyor ve bize aslında bir şekil veriyor. Kitapta, 38 doğumlu bir baba ve 70’lerde doğmuş bir kızı var. Babası, eskilerin dediği gibi, mübadele fikrini mülk edinmiş ve onunla bakıyor dünyaya. Onun verdiği bir takım motivasyonlarla açıklamaya çalışıyor yaşadıklarını. Kızı ise, hoş olmayan şeyleri unutmak gerekir diye bakıyor hayata. Dolayısıyla tarih ikisi için çok farklı şeyler ifade ediyor. Aynı evde değerli annenin aradan çekilmesiyle baş başa kalmış yaşlıca bir adam ile üniversite son sınıftaki bir kız çocuğunun hayat konusunda kendilerine bir yol çizme çabası” diye anlattı.

Söyleşinin ardından katılımcılar Yazar Başarır’a kitapları hakkında sorularını yöneltti. Yoğun ilgiyle geçen söyleşide, Başarır kitaplarını okuyucuları için imzaladı ve hatıra fotoğrafı çekindi.

Gizem Tuğçe Bayhan


Bu haber 23/01/2022, Pazar günü yayınlandı, 473 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com