TKP; “İş kazası değil, iş cinayeti”

5 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Kepez Belediyesi görevlisi, Ali Şahin geçtiğimiz gün yaşanan bir kaza sonucunda hayatını kaybetmişti. TKP Çanakkale İl Örgütü tarafından konuyla ilgili bir yazılı basın açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada, “Acımız ve öfkemiz büyük” ifadeleri yer aldı.

Kepez’de geçtiğimiz gün, Fen İşleri Müdürlüğü personeli Ali Şahin, yaşanan bir kaza sonucunda hayatını kaybetti.

Konu ile ilgili TKP Çanakkale İl Örgütü tarafından yazılı basın açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada ise, “Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde görev yapan ve dün geçirdiği iş kazası sonucu ağır yaralanan Ali Şahin’in verdiği yaşam mücadelesini kaybettiğini üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Acımız ve öfkemiz büyük.

TKP Çanakkale İl Örgütü olarak Ali Şahin’in ailesine, çalışma arkadaşlarına ve tüm Çanakkale halkına başsağlığı diliyoruz.

Kepez Belediyesi’nde garson olarak işe başladığı bilinen Ali Şahin’in yanıcı ve patlayıcı sıvılarla dolu varillerin sökümü gibi tehlikeli ve görev tanımının dışında bir işte mesleki yeterliliği gözetilmeden, gerekli iş güvenliği eğitimlerini almadan hukuksuzca görevlendirildiği iddiası yaşanan olayın bir iş kazası değil; iş cinayeti olduğunu açıkça gösteriyor.

Bu noktada Kepez Belediyesi derhal iddialara yanıt vermeli ve genç bir işçi kardeşimizin ölümüyle sonuçlanan bu iş cinayetinin sorumlularını halka açıklamalıdır!

TKP Çanakkale İl Örgütü olarak yaşanan iş cinayetinin takipçisi olacağımızı duyuruyor; Kepez Belediyesi’nde örgütlü tüm sendikaları yaşanan bu cinayete karşı ses çıkarmaya çağırıyoruz” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 20/01/2022, Perşembe günü yayınlandı, 329 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com