Askıda Ne Var?

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Sosyal sorumluluk projeleri, son yıllarda hayatımıza giren bir kavram. Sosyal medyanın da güçlenmesiyle birlikte, birbirini hiç tanımayan insanların bir araya gelip, ‘gönülden’ yapılan birçok yardım ile ihtiyaç sahiplerinin yüzü gülüyor bu projeler ile…

Önceleri, sadece dernekler ve sivil toplum örgütleri, kısıtlı platformlar aracılığı ile ulaşabildiğimiz ‘yardımlaşma’ kültürümüzü, artık internet ile bir tık uzağımızda.

Bugün, dinlediğim podcastlerden birine konuk olan Oğuzhan Canım’ın ‘Askıda Ne Var’ projesinin kuruluşunu ve gelişimini dinledim. Bazı insanlar ‘sevginin bulaşıcı’ olduğuna inanarak hareket edip, vazgeçmeden ellerindekine sarılabiliyorlar.

‘Askıda Ne Var’ uygulaması, özellikle günümüz üniversite gençlerine katkı sağlamayı savunan bir proje. Başladığı ve geliştiği günlerden bugüne birçok farklı marka ile işbirliği içerisinde, birçok üniversiteli gencin hayatına dokunmuş.

İnternet sayfalarında kendilerini şu şekilde tanımlıyorlar:

“Askıda Ne Var, 2012 yılında kurulmuş, üniversite öğrencilerine yemek, kıyafet, tiyatro bileti, konser bileti, kitap, yurtdışı staj gibi ürün ve hizmetlerin ücretsiz sunulmasını sağlayan bir sosyal girişimdir. Gönüllü kişiler, üniversite öğrencileri için askıya yemek bırakabilirken markalar ise kendi ürün ve/veya hizmetlerini askıya bırakarak öğrencilere destek sağlıyor.

Günümüz gençlerin bu şekilde desteklenmeye o kadar ihtiyacı var ki… Şu anda bir sinema biletini düşündüğümüzde bile içimiz ürperiyor fakat geleceğimiz gençlerdeyse, onların rahatlamaya, hayal etmeye, dünyalarını genişletmeye ihtiyaçları var. Ancak bu şekilde, daha umutlu gelecekler tasarlar.

Siz de eğer bir bağışta bulunmak istiyorsanız Askıda Ne Var isimli internet sitesinden çeşitli yardımlarda bulunabilirsiniz. Üniversite öğrencisiyseniz de aynı şekilde siteye girerek ‘Askıdan Al’ butonuna tıklayarak, sizin için asılmış birçok ürüne ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Ayakta alkışlarım her bir Askıda Ne Var çalışanını, iyi ki varsınız!

 


Bu haber 20/01/2022, Perşembe günü yayınlandı, 205 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com