İyi ki Ankara’da temsil ediliyoruz(!)

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İktidar ve iktidara alternatifiz diyen partilerde eksiklikler bir türlü giderilemiyor. Kadın Genel Başkana sahip Türkiye’nin tek partisinin Çanakkale teşkilatında, İl Kadın Kolları Başkanlığı bulunmaması partinin teşkilatlanmasında eksiklik olduğunu ortaya koydu. AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek’in istifası sonrasında aradan günler geçmesine rağmen koltuk hala boş duruyor. Öte yandan ana muhalefet partisi ve Çanakkale’de iktidar olan CHP’de ise son iki yıl istifalarla geçti. İl Gençlik Kolları başkanı Nahit Eren’in de istifası bekleniyor. 3 partinin de yaşadıklarına, vatandaşlar “İyi ki Ankara’da temsil ediliyoruz(!)” dediler.

Çanakkale, 81 il arasında, Ankara’da temsil noktasında uzun süredir öne çıkan bir konuma sahip. AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek ve İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Rıdvan Uz Çanakkale’yi Ankara’da temsil ediyorlar.

Kent, temsil olarak güçlü bir noktada bulunurken, iktidar ve iktidara alternatifiz diyen partilerde eksiklikler bir türlü tamamlanamıyor.

AK Parti’de Merkez İlçe teşkilatında, geçtiğimiz günlerde bir istifa yaşandı. Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek, görevinden istifa etti ancak koltuk aradan günler geçmesine rağmen boş duruyor. Henüz bir isim netlik kazanmadı.

Türkiye’de, genel başkanı kadın olan tek parti olan İYİ Parti’de ise Akşener rüzgarı Anadolu’da esmeye devam ederken, Çanakkale teşkilatında gruplaşmalar başladı. Parti, gruplara ayrılırken, İl kadın kolları başkanının bulunmaması ise dikkat çekti. Bayramiç ve Biga ilçe kadın kolları başkanları bulunurken, İl Kadın Kolları Başkanının bulunmaması ise eleştirilere neden oldu. Geçtiğimiz dönemlerde il kadın kolları başkanı olarak görevlendirme yapıldığı ancak, bu görevin sürdürülemediği öğrenildi. Ayrıca, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı da son iki gün içerisinde atandı.

İktidara alternatifiz, hemen seçim değil erken seçim söylemleri ile hükümetin değişmesi gerektiğini belirten CHP’de ise son yıllar istifalarla geçti. Çan İlçe Başkanı Ümran Aydın görevinden alındı ve partisinden ihraç edildi. Aydın sonrasında, İlçe Başkanı olan Harun Arslan’da görevinden alındı. Bozcaada İlçe Başkanı Hüseyin Durmuş ise geçtiğimiz sene adada yaşanan alkollü mekanlara ruhsat tartışmaları döneminde istifa etmişti. Partinin Merkez İlçe ve İl Başkanlığı görevlerini yürüten Nejat Önder ise partisinden istifa ederek, AK Parti saflarına katılmıştı.

Parti, üst üste istifa haberleri ile gündeme gelirken,  Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık da istifa etti. Uyanık’ın istifası sonrasında şimdi ise İl Gençlik Kolları Başkanı Nahit Eren’in istifa etmesi bekleniyor.

Tüm bu yaşanan gelişmelere ise Çanakkaleliler tepki gösterdiler. Kentliler, “İyi ki Ankara’da temsil ediliyoruz(!)” dediler.

Tunahan Ünsal


Bu haber 19/01/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 649 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com