Çanakkale kar yağışına hazır mı?

6 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Gaziantep’te etkili olan kar yağışına karşı ekiplerin hazırlıksız yakalanması sonucunda, çok sayıda araç, otobanda saatlerce kaldı. Donma tehlikesi geçiren vatandaşlar, gece boyunca kar yağışı altında, açılamayan yollarda mahsur kaldılar. Meteorolojik verilere göre Çanakkale hafta sonunda soğuk hava dalgasının etkisi altında kalacak ve önümüzdeki hafta kar yağışının etkili olması bekleniyor. Peki, Çanakkale kar için hazır mı?

Gaziantep’te etkili olan kar yağışı neticesinde vatandaşlar, Gaziantep-Adana otoyolu üzerinde saatlerce mahsur kaldılar. Kar yağışı ve tipi hayatı olumsuz etkilerken, bölgede ekiplerin hazırlıksız yakalandıkları görüldü.

Çanakkale için ise kar yağışının başlayacağı gün, verilere göre Cumartesi olarak görülüyor. Meteorolojik verilere bakıldığında, Cuma günü kentte yağmurun etkili olması bekleniyor. Cuma gününden sonra ise önümüzdeki hafta, hafta sonundan başlamak üzere Çanakkale karlı havanın etkisini görecek.

Cumartesi günü sıcaklıklar 8 derece düşecek olurken, ortalama gündüz 2 derece, akşamları ise eksi 4 olması bekleniyor. Önümüzdeki hafta Çarşamba gününe kadar Çanakkale’de kar yağışının etkili olması bekleniyor. Vatandaşlar, Gaziantep’te izledikleri görüntülerden sonra “Çanakkale kar yağışına hazır mı?” sorusunu yetkililere yönelttiler.

Tunahan Ünsal

 

 


Bu haber 19/01/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 495 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com