Ünlü yazar kitabını imzalayacak

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkaleli bir mübadil torunu olan Yazar ve Tv programı yapımcısı Başar Başarır, ‘Dolunay İki Gece Sürer’ isimli son kitabını imzalamak için Çanakkale’ye geliyor.

Üç ödül sahibi, birçok roman ve öykü kitabının yazarı Başar Başarır, son kitabının çıkması sonrasında Çanakkale’de imza ve sohbet etkinliği için kitap severlerle buluşacak.

Yalı Hanı’nda 22 Ocak Cumartesi günü düzenlenecek olan imza etkinliği saat 15.00’de başlayacak.

‘Dolunay İki Gece Sürer’ isimli kitabın konusu ise şu şekilde; Geleceğin mühendisi başarılı öğrenci Gamze ile köy enstitüsü mezunu babası emekli öğretmen İhsan Sami Bey… Bu ikili arasında uzanmakta olan fay hattı, Gamze’nin annesi Feriha Hanım’ın vefatından beri hayli aktiftir. Gamze’nin üniversitede tanıştığı misafir öğrenci Stavros’la muhabbeti ilerletmesiyle baba-kız çatışması iyice şiddetlenir. Zira kabına sığmaz Gamze Yunan sevgilisinin kollarına, Girit’in koylarına kaçacak, böylece İhsan Sami Bey’in neşrettiği gayriresmi milli mücadele tarihinin gölgesindeki bu cesur girişim, kaçınılmaz olarak umutla dehşet arasında gidip gelen heyecan dolu bir maceraya evrilecektir. Çünkü ne İhsan Sami Bey’in pes etmeye niyeti vardır ne de aşkın, tutkuların ve tarihin dip akıntılarının öngörülebilir bir seyri.

Özlem Kavuklu


Bu haber 17/01/2022, Pazartesi günü yayınlandı, 384 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com