Bülent Abla!

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Geçen haftanın en önemli gündemi, Anıtkabirde bir Subayın, Bülent Ersoy’a şemsiye tutmasıydı. Ne enflasyon, ne yağmur gibi gelen zamlar, ne yağmur, ne fırtına, ne de Covid. Aklımıza her zaman olduğu gibi, Orhan Veli Kanık geldi.”Bir elinde cımbız. Bir elinde ayna. Umurunda mı Dünya?” Öncelikle şunu söylemek isteriz. Bülent Ersoy, tuttuğumuz, eserlerini dinlediğimiz bir şarkıcı değildir. Rahmetli Zeki Müren’in, ya da Müzeyyen Senar’ın yerini dolduramaz. Şarkıların orasını, burasını eğip, büken, aslını bozan bir üslubu var. Çok bağırmanın prim yaptığını zanneder. Neyse. Öyle veya böyle, halk nezdinde itibar gören bir sanatçı sonuçta. Tekerlekli sandalye ile Anıtkabiri ziyaret etmiş. Biraz da şova dönük olarak. Bu arada bir Türk Subayı, centilmenlik, hatta misafirperverlik gösterip, şemsiye tutmuş. Allah aşkına. Burada, anormal olan nedir? Bir bardak suda fırtına koparmak neyin nesi? Eğer, o sandalyede, Ersoy değil de, bir Ninemiz oturmuş olsaydı,hep birlikte Subay alkışlamaz mıydık? Ne yazık ki, artık sosyal medya diye bir garabet var. Kurumlarımız, orada yapılan yaygaraları göre hareket ediyor. Subaylarımız görevden alınmış. Bir iddiaya göre sürülmüş. Yapılan bu uygulama doğru mu, sizce? Nelerle uğraşıyoruz. Yapılan bu hareket, takdir edilmesi gerekirken, tenkit ediliyor. Sonuçları sürgüne kadar uzanıyor. Disiplin diye kimse bahane aramasın. Ne yapmış subay kardeşimiz? Tekerlekli Sandalyedeki birisine şemsiye tutmuş. O sandalyede oturan mı önemli, yoksa sandalyede otarması mı dikkate alınmalıydı? Hadi, yürüyen biri olsa bir nebze. Subayımız, alkışlanacak bir hareket yapmıştır.Kendisini tebrik ediyoruz. Bir ayrıntı daha. Anıtkabir Komutanının buradaki suçunu anlayamadık. O ne yaptı ki? Kime, şemsiye tutuldu, kime tutulmadı diye çetele mi tutuyor? Mesela, biz oranın Komutanı olsaydık, tekerlikle Sandalyeli birine, kim olarsa olsun, ister sıradan bir vatandaş, isterse şöhretli bir yıldız olsun, Şemsiye tutulması için talimat verirdik. Bu hareket Türk Milletinin yaradılışında olan bir haslettir.

                            Azıcık Ucundan

Bir şirketin genel müdürü, şirket çalışanlarını denetliyormuş. Tam ürün müdürünün ofisinin önünden geçerken, onu sekreteriyle sarmaş dolaş olduğunu görmüş. Gördükleri karşısında şok olan genel müdür, hışımla ürün müdürünün ofisine dalmış ve başlamış fırça atmaya:
– Yazıklar olsun sayın ürün müdürü! Biz sana bu kadar parayı bunun için mi veriyoruz? Ürün müdürü hiç istifini bozmadan yanıt vermiş:
– Hayır sayın genel müdürüm, ben bunu bedavaya yapıyorum! ****Temel Avustralya’da devekuşu avlamaya çıkmış. Dolaşırken on beş yirmi civarında devekuşu gören Temel, hemen arabayı durdurup, silahını doğrultmuş. Devekuşları silahı görünce, ürkerek kafalarını kuma gömmüşler. Temel sağa bakmış, sola bakmış ve kendi kendine sormuş: – Ula, nereye gitti da bu hayvanlar? Sağlıcakla kalınız.

 


Bu haber 17/01/2022, Pazartesi günü yayınlandı, 561 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com