Zeynep Bodur Okyay; “Enerji fiyatları daha da yükselecek”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, geçtiğimiz günlerde TOBB tarafından düzenlenen Sektör Meclisleri Enerji Verimliliği Paneli’ne katıldı. Sanayide enerji verimliliği konusu ile ilgili görüşler paylaşıldı.

Kale Grubu tarafından sosyal medyada yapılan bilgilendirmede, “Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, Enerji Verimliliği Haftası kapsamında 13 Ocak’ta düzenlenen TOBB Sektör Meclisleri Enerji Verimliliği Paneli’ne katılarak, sanayide enerji verimliliği hakkındaki görüşlerini paylaştı” ifadeleri yer aldı.

Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay’ın ise “Sanayi olarak en önemli girdilerimizin başında gelen enerji konusundaki gelişmeleri yakından takip etmemiz ve enerji verimliliğine yönelik adımları hızla atmamız, verimli ve rekabetçi bir ekonomide hak ettiğimiz yeri almamız adına büyük önem taşıyor” cümleleri, sosyal medya paylaşımında yer aldı.

Bodur Okyay’ın Kale Grubu tarafından paylaşılan haberde ifadelerine “Dünya, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda daha iyi bir yaşama evrilmeye çalışırken; ‘Avrupa Yeşil Mutabakatı’ ile AB’den başlayarak yeni bir uluslararası ticaret sistemi ve iş bölümü anlayışı doğarken; sanayi olarak en önemli girdilerimizin başında gelen enerji konusundaki gelişmeleri yakından takip etmemiz ve gerekli adımları hızla atmamız, verimli ve rekabetçi bir ekonomide hak ettiğimiz yeri almamız adına büyük önem taşıyor.

Enerji tüketimi bu şekilde artmaya devam ederse, büyük olasılıkla küresel çapta enerji fiyatları daha da yükselecek.

Sınai birim maliyet içinde enerji girdisinin payı firmadan firmaya ve kullanılan teknolojiye göre değişmekle birlikte, ülkemizde neredeyse yüzde 50’ler düzeyinde. Bu nedenle sektörümüzde yakıt ve sıcak hava teknolojileri başta olmak üzere tüm kaynakların verimli kullanımını sağlamak, teknoloji ve gelişmeleri yakın takip ederek uygulamak son derece önemli” şeklinde yer verildi.

Haber Merkezi 


Bu haber 14/01/2022, Cuma günü yayınlandı, 351 defa görüntülendi
*