Acil Serviste Yeşil Alan Dönemi

4 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Acil servisinde hasta tedavi hizmetlerinin kalitesini artırmak amacıyla yeşil alan polikliniği hizmet vermeye başladı.

Covid19 pandemisi nedeniyle hastanenin acil servisine ayaktan başvuran hasta sayısı arttığından dolayı, acil serviste yoğunluk yaşanıyordu.

Hastanenin acil servisine başvuran hastalar; 24 saat çalışan triaj sistemi ile yeşil /sarı/kırmızı sınıflarına ayrılıp ilgili muayene odalarına yönlendirilmekte. Böylece acil vakaların bekleme süresinin azaltılıp hasta bakım kalitesi arttırılması hedeflendi.

Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi tarafından yapılan bilgilendirmede, “Acil olmayan hayatı riski bulunmayan yeşil kodlu hasta grubu için yapılan bu düzenlemeyle oluşturulan yeşil alan polikliniği ile Acil Servislerde hasta yoğunluğunun ve beklemesinin de önüne geçilerek hasta memnuniyeti artacaktır.

Başhekim Op. Dr. Hasan Keser, Vatandaşlarımızın bu uygulamayı normal bir poliklinik hizmeti olarak görmemesini, acil servisimize ayaktan müracaat eden hastalarımızın daha hizmet ve kaliteli bir hizmet almasını sağlayan bir işleyiş olarak görmelerini rica ediyoruz” dedi” ifadeleri yer aldı.

Haber Merkezi


Bu haber 13/01/2022, Perşembe günü yayınlandı, 241 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com