Behram Köyü Muhtarı iddiaları yalanladı

7 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Behram Köyü Muhtarı Numan Türkay, Ayvacık Kaymakamı İlker Eker ve kurum müdürlerinin köye yaptığı ziyaret sonrasında açıklamada bulunarak ‘satış yerlerinin kaldırılacağına’ yönelik iddiaların gerçek olmadığını söyledi.

Ayvacık Kaymakamı İlker Eker ve kurum müdürleri Behram Köy’de Muhtar Numan Türkay ve vatandaşlarla buluşarak, istişarelerde bulundu. Köy kahvesinde yapılan toplantı sonrasında Muhtar Türkay, köyü ilgilendiren açıklamalarda bulundu.

Türkay, sosyal medyada yaptığı paylaşımla öncelikle su ishale hattının değişeceği müjdesini vererek, diğer eksikliklerin de tamamlanacağını söyledi.

Ardından, köy halkı tarafından konuşulan satış yerlerinin kaldırılacağı hakkında muhtarlığın talebi olduğu iddialarına yönelik cevap verdi. Muhtar Türkay, yaptığı paylaşımda, “Bu toplantıdan sonra bazı kişilerin satış yerlerinin kaldırılacağı hakkındaki söylemleri kesinlikle çirkin bir iftiradır, yalandır. Köyümüzün geçim kaynağının turizmden olduğu sayın Kaymakamımız tarafından da bilinmektedir. Muhtarlığımızca da böyle bir talebimiz olmamıştır. Tüm köy halkımız satış yerlerinde kalacaktır. Bu tür söylentilere itibar etmeyiniz” ifadelerine yer verdi.

Konuyla ilgili Behram Köyü Muhtarı Numan Türkay’dan aldığımız değerlendirmede ise, “Onlar kaldırıldığı zaman buranın özelliği kalmaz zaten. Gezmeye gelen kişiler, buraya geldiğinde onları görmezse ne olacak? Misafirler geldiği zaman buradan alışveriş yaparak hem köylümüz üç beş kazanıyor, hem de misafirler memnun kalıyor” şeklinde konuşarak, dedikoduların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Gizem Tuğçe Bayhan


Bu haber 12/01/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 348 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com