116 Kadın Seramik İşçisi İşbaşı Eğitim Programına Başladı

1 sene önce Güncel Kadın
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Kaleseramik işbirliğinde yeni yılda dört aylık dönemde toplamda 800 kişiye ulaşacak İşbaşı Eğitim Programının 116 kadından oluşan ilk grubu eğitime başladı.  

İŞKUR İl Müdürlüğünde görevli İş ve Meslek Danışmanları Emre Akbulut ve Yasin Yaman, Kaleseramik İnsan Kaynakları Yetkilileri Cevdet Ayhan ve Ürfettin Çakır ve katılımcı 116 Seramik İmal İşçisi ile yeni başlayacak programların planlaması için Kaleseramik’in Çan fabrikasında bir araya geldi. Tamamı kadınlardan oluşan katılımcılar 6 ay boyunca eğitim görecek, eğitim boyunca kursiyer ücretleri ve sağlık sigortaları İŞKUR tarafından karşılanacak ve en az yüzde 50’si program sonunda firma tarafından istihdam edilecek.

Çanakkale’nin üretim ve işgücü anlamında lokomotif firmalarından olan Kaleseramik ile İŞKUR güçlerini istihdam için bir araya getirecek. 2022 yılı içerisinde başlayacak diğer programlara katılmak isteyen vatandaşlar İŞKUR İl Müdürlüğü ve Kaleseramik Çan Fabrikası Ana kapıya ve başvurularını iletebilecekler.


Bu haber 11/01/2022, Salı günü yayınlandı, 1779 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com