Yardımcı kaynak kitap dağıtımına başlandı

1 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter
Milli Eğitim Bakanlığınca öğrenci ve öğretmenlere destek olmak amacıyla Anafartalar İlkokulu ve Şemsettin Fatma Çamoğlu Ortaokulunda yardımcı kaynak kitaplarının dağıtımı Vali İlhami Aktaş tarafından yapıldı.
Çanakkale’deki tüm okullarda 2. sınıftan 7. sınıf öğrencilerine kadar tek kitap, 8. sınıftan 12. sınıf öğrencilerine kadar 2 kitap olacak şekilde 94.703 adet yardımcı kaynak kitap dağıtımının gerçekleştirileceği proje kapsamında Vali İlhami Aktaş, Anafartalar İlkokulu ve Şemsettin Fatma Çamoğlu Ortaokulunda derslikleri gezerek Anafartalar İlkokulu Müdür V. Berna Gelve Şemsettin Fatma Çamoğlu Ortaokulu Müdürü Şuaip Akman ile birlikte öğrencilere yardımcı kaynak kitaplarını dağıttı.
Yardımcı kaynak kitap takviyesi ile eğitimde fırsat eşitliğinin oluşturulduğunu ifade eden Vali İlhami Aktaş, “Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Milli Eğitim Bakanımıza ve projeye katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Ayrıca Vali İlhami Aktaş, öğrencilere derslerine iyi çalışmaları yönünde tavsiyelerde bulunarak Koronavirüs ile mücadelede önem arz eden temizlik, maske ve mesafe kurallarına da uymalarını istedi.
Kitap dağıtımının ardından okul idarecileri ve öğretmenlerle bir araya gelen Vali Aktaş okulun ihtiyaçları ve öğretmenlerin isteklerinin olup olmadığını sordu, öğretmenlere çalışmalarında başarılar diledi.
Yardımcı kaynak kitap dağıtımına Vali Aktaş’ın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz da katıldı.
Haber Merkezi

Bu haber 09/01/2022, Pazar günü yayınlandı, 188 defa görüntülendi
*