3 adayla seçime gidiliyor

2 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Esnaf Odalarında, genel kurul heyecanları yaşanmaya başlandı. Merkez’de ilk olarak Marangozlar Odası seçimi yapıldı ve önümüzdeki günlerde ise odaların üyeleri farklı tarihlerde sandık başına gidecekler. Seçim heyecanın yüksek oranda yaşandığı odalardan birisi ise Terziler Odası oldu. 3 adayla gidilen seçimde, adaylar çalışmalarına başlarken, üyeler ise tek tek ziyaret edilmeye devam ediyor.

Erken seçim olacak mı, olmayacak mı soruları gündemde bulunurken, Esnaf Odaları seçim heyecanına başladılar. Siyasi partilerde yaşanan seçim heyecanı ise adeta odaların genel kurullarına sirayet etti. Adaylar bir bir adaylıklarını açıklarken, gördükleri yanlışlıkları da üyelere aktarmaya çalışıyorlar.

Merkez’de ilk seçim heyecanı ise Marangozlar Odası’nda yaşandı. Önümüzdeki günlerde ise Madeni İşler Odası ve Terziler Odası da genel kurullarını tamamlayacaklar. Terziler Odası, şimdiye kadar 3 adayın, adaylığını açıkladığı oda olarak dikkat çekiyor. Adaylardan birisi mevcut başkan Mehmet Yılmaz, diğer adaylar ise Mehmet Budak ve Emel Kabakcıoğlu.

Mevcut başkan dışındaki başkan adaylarının genellikle, söylemleri pandemi sürecinde yaşanan zorluklar olurken, genel kurullar adeta, pandemi sürecinin bir karnesi olma özelliğini gösterecek.

Terziler Odası başkanlığına aday olan üç aday, şimdilerde esnaf ziyaretlerine başlarlarken, tek tek vaatlerde söylenmeye, üyelere duyurulmaya çalışılıyor.

Odanın genel kurulu 30 Ocak Pazar günü, saat 11.00’de, Bizim Düğün Salonu’nda gerçekleşecek.

Tunahan Ünsal

 


Bu haber 05/01/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 319 defa görüntülendi
*