“Akıl almaz bir yönetim ihmali”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Türkiye’de en çok konuşulan konuların başında elektriğe ve doğalgaza yapılan zamlar geliyor. Elektriğe yapılan yüzde 50 ve yüzde 125 zammın ardından, sokaklarda gündüz vakti yanan elektrik direkleri tepki topladı. Sabah saat 8.50’da yanan elektrik direklerindeki sarfiyata, eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Cumhur Ersümer’de tepki gösterdi. Ersümer, “Akıl almaz bir yönetim ihmali bu” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin geçtiğimiz gün en çok konuştuğu konuların başında şüphesiz elektrik ve doğalgaz zammı geldi. Elektriğe kademeli bir şekilde zam uygulamasına geçilirken, vatandaş faturası üzerinde kilovat hesabı yapmaya başladı.

Elektrik zamlarından sonra, ise Cevatpaşa Mahallesi’nde saat 8.50’de yanan elektrik direkleri tepki topladı. Vatandaş biz bu kadar fatura öderken, biraz hassasiyet bekliyoruz değerlendirmesinde bulundu. Öte yandan konuyla ilgili sosyal medya hesabımızdan yapmış olduğumuz canlı yayını ise Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Cumhur Ersümer’de izledi. Ersümer konuyla ilgili net bir tepkide bulundu.

“Umarım fark ederler”

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Cumhur Ersümer, canlı yayın ile ilgili yapmış olduğu değerlendirme ile dikkat çekti. Ersümer, “Akıl almaz bir yönetim ihmali bu. Elektrik kıtlığında, pahalılığında elinize sağlık. Umarım fark ederler” ifadesini kullandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 03/01/2022, Pazartesi günü yayınlandı, 327 defa görüntülendi
*