ÇOMÜ’nün çalışmaları Polonya’da sergilendi

8 ay önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü, Polonya, Endonezya, Güney Kore, ABD ve Çin’in bir araya Geldiği Uluslararası Peyzaj – Şehir Veya Doğa Sergisine katıldı.

Polonya Rzeszów Bilgi Teknolojileri ve Yönetimi Üniversitesinden Dr. Patrycja Longawa ve Mikołaj Birek tarafından yürütülen projede; Endonezya’dan Pradita Üniversitesi, Güney Kore’den Namseoul Üniversitesi, ABD’den Temple Üniversitesi, Çin’den Shantou Üniversitesi ve Türkiye’den Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi yer aldı. Altı farklı ülkenin üniversitesinden gelen 10 öğretim üyesi ve 72 öğrencinin illüstrasyon çalışmaları, Polonya’nın Kielnarowa’daki UITM kampüsünde sergilendi.

Türkiye proje temsilciliği Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Didem Çatal tarafından yürütülürken, projeye Grafik Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. İlkan Devrim Dinç ve öğrenciler Akın Minare, Beyza Kayır, Fatma Mengeş, Fatmanur Cengiz, Harun Ergün, Tayyip Kocaoğlu, Tuğçe Deniz, Uğur Öztürk, Yalın Bayrak, Furkan Bera Çimen ve Kuzey Candan katıldı.

Dr. Patrycja Longawa’nın daveti üzerine bu önemli projeye dahil olduklarını belirten Doç. Dr. Didem Çatal, kentsel ve doğal manzaralar üzerine çalışılan uluslararası bir projede öğrencileriyle birlikte yer almaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Haber Merkezi


Bu haber 02/01/2022, Pazar günü yayınlandı, 370 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com