Troya Müzesi’nin ‘O Anları’

8 ay önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Troya Müzesi, yıl sona ererken, sene boyunca müze için önem taşıyan anıları anlatan bir video paylaştı. 2021 yılı boyunca birçok başarıya imza atan Troya Müzesi, ayrıca ödülleri de topladı.

Troya Müzesi’nin sosyal medya hesabında yapılan paylaşımda, “Sevinçleri ve hüzünleri ile koca bir yılı geride bırakıyoruz. Dünyanın geçirdiği bu zor yıl pek çok açıdan Troya Müzesi adına ise özel anlarla dolu. Sizler için 3 ölümsüz anı ve hissettirdiklerini derledik” ifadeleri yer aldı.

2021’in  Troya Müzesi’ndeki ‘o an’ları olarak ise ilk önce; 13 Kasım tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Müzede ağırlanması yer aldı. Erdoğan’ın “Troya Anadolu’dur” sözünü kullanması ise ulusal çapta yankı getirmişti.

10 Ağustos günü Troya Müzesi için tarihi anlardan biriydi. Kültür ve Turizm Bakanı tarafından 2007 yılında Gökçeada’dan çalınan ikonoları Fener Rum Patriği Bartholomeos’a erilmesi ülke çapındaki basında yerini almıştı.

7 Mayıs tarihinde ise Avrupa Yılın Müzesi Özel Ödülü’nü kazanan Troya Müzesi ise yılın en önemli anlarından biri oldu. Troya Müze Müdürü Rıdvan Gölcük, müze çalışanlarına bu haberi ise merkezi anons sisteminden, “Bu ödül sizin ödülünüz, bu başarı sizin başarınız. Kendinizi alkışlamaya başlayın. Her bir çalışanımızın ismi ile lütfen alkışlar daha da yükselsin” cümleleri ile duyurmuştu.

Gizem Tuğçe Bayhan


Bu haber 01/01/2022, Cumartesi günü yayınlandı, 536 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com