Yeniden Başlıyoruz

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bir yılı tamamlarken yenilenen günler bana bu yıl değişenleri düşündürüyor. Hayat hiç durmadan akan bir nehir gibi. Kendi yolunu farket ailesi her geçen gün daha da sevgiyle büyürken değişen tüm ruhları izlemek benim için büyük bir mutluluk. İnsan kendine doğru bakarken değişimin tek bir yönünü görebiliyor. Verdiğim kararlar yaşayabileceğim tüm seçeneklere rağmen aslında kendine doğru tek yön. İçten dışa doğru büyürken aldığım her deneyim bana yeniden yeniden anlatıyor. Bazen anlamıyorum ya da görmek istemiyorum. O zaman bana yeniden anlatmakdan hiç çekinmiyor. Madem sen seviyorsun bu durup yeniden bakmaları o zaman dur bir daha bak diyor. Evren sistemine kurup yeniden bozuşuna ama hep zaferler çıkarışına hayran kaldığım bir yıl oldu benim için.

Hayatlarına bakma şansı veren tüm yol arkadaşlarım, değişim yürüyüşünüzün önünde saygıyla eğiliyorum. Ben biliyorum ki içinizde fırtınalar koparken bazen gülümsediniz. Öfkelendiniz yıktınız ama yeniden yaptınız. Geçmişe bakıp onu anlamak için farkındalık sınavları verdiniz. Birçok kişiyi affettiniz ve verdiği deneyime teşekkür edip bağlarınızı kestiniz. Yürekten söylüyorum çok cesurcaydı. Bazen bana güvendiniz ama hep kendinize inanarak çıktınız bu yollardan.  Bu yıl kendine değer vermeyi ve bu değerle değer görebileceğini öğrenenler, kendi değerlerini bilirlerse başkasının verdiğine bağımlı bir hayat yaşamayacağını da öğrendi. Değişim dediğimiz cesurca çıkılan bir yoldur ama kendini sevmeden yürünemez. Ben olmak fikri hepinizi ürkütse de, egonuza kendinizi kaptırmadan kendi alanını, kendi fikirlerini, kendi hayatını korumanın ne demek olduğunu öğrendiniz. Bu hayatı anlamanızı sağlayan ego benliğinizi tanırken birçok ayna ile kendinizi tanımladınız. Bu hayat deneyimlerini çözümleye çözümleye yürümeyi seçenler çok anlamlı bir yol yürüyorsunuz.

Ben yapamıyorum, hep aynı yere dönüyorum diyenleriniz de var biliyorum. Çabalıyorum olmuyor diyenler, hayat bu sınavları siz kendinizi anlayın diye yolluyor ama her şeyin de olması gereken bir zamanı var. Sabır sınavınız devam ediyor demek ki. Buradan çıkışta yine kendinize doğru. İlk adımınızı kendi deneyiminizi anlamak için sadece bir davranışınızı değiştirerek ya da hayatınıza sadece kendiniz için bir şey ekleyerek atabilirsiniz. Bu nokta başlangıç noktası ve çok kıymetli tıpkı sizin gibi.

Benim için bu yıl bol bol yardımlaştığım, şifayı her yöne ve bütüne katkı ile yaydığım, birçok deneyim aldığım, yoluma yeni insanlar kattığım, bazılarını kendi yoluna bıraktığım, bir usta ne demek anladığım, kendi yaşamımın ustası olma yolunda adımlarıma değer kattığım, bir yıl oldu. Kendiyolunufarket’i sevgiyle kucaklayan tüm yol arkadaşlarıma ve beni ben yapan canım aileme teşekkür ediyorum.

Bir yıl daha benimle sevgiyi kalbinizin tam içinde hissederek yeniden başlamaya var mısınız?

 


Bu haber 30/12/2021, Perşembe günü yayınlandı, 318 defa görüntülendi
*