Yeni Yıl mı? Yılbaşı mı?

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bu hafta sonu yeni bir yıla giriyoruz. Her zaman olduğu gibi, Noel tartışması sürüyor. Hıristiyan âdeti diye. Hep karıştırıyoruz. Onların Noeli ayın 25’inde.Biz yeni yıla; yeni bir umut, daha güzel bir Dünya bekleyerek giriyoruz. Temelde baktığımızda, bir yaş daha eskidiğimizi, ömürden koca bir sene daha kaybettiğimizi aklımıza getirmiyoruz. Garibanın yılbaşısı olmuyor zaten. Öldük, bittik, dolar anamızı ağlattı diyen kaymak tabakasına bakın siz. Yılbaşı, sanki onlara mahsus. En çok ağlayan tuzu kurular. Yeni yıla girişi de, dibine kadar kutlayan onlar. Hafta sonu üç gün tatil var. Şimdi tatil için yollara düşenlere bakın. Çanakkale’deki Gemi kuyruklarını görün. Bize, ”Gerekirse, simit yeriz” diye akıl veren bir tuzu kuru. Yılbaşında sahne alıyormuş. Baldır bacak gösterecek herhalde… Başka marifeti yok çünkü. Adam başı 5 bin liraymış. Yer kalmadığına kaniiyiz. Sibel Can, yılbaşı programı için; bir gecelik 3 trilyon lira alacakmış. Orada da yer kalmadığına eminiz. Herhalde adam başı 50 bin filandır. Ajda, kim bilir kaç trilyon alacak. Çünkü yıllanmış Şarap gibi, ya. En çok ağlayanlar, bu parayı verebilecek olanlar. Nereden nereye geldik. Yılbaşını anlatacaktık. İnsanlar, kendi ölçülerince, bu gece, eğlenebilir, yeni yıla daha moralli girmek isteyebilir. Bize göre hiçbir sakıncası yok. İster evinde, ister Gazinoda kutlasın. Bizler ,her zaman olduğu gibi, PTT deyiz.O ne imidir? Pijama, Terlik, Televizyon. Rahmetli babamız, bu kutlamalar için, “Gâvur âdeti” derdi. Ama yine de, kendine, göre, çeşitli, meyve, çerez alır gelir. Akşam evde alice birlikte olurduk, Kim, nasıl isterse öyle kutlasın. Bizim için, yılın diğer günlerden farkı yok. Ülkemiz ve dünya için, için, mutluluk, ferahlık, insanlarımıza sağlık esenlikler dileriz. Yeni yılınız kutlu olsun.

                      Gülmece

Huzurevinin bahçesindeki banka oturan iki ihtiyar, sohbet ediyorlarmış: – Aaah ah! 83 yaşına geldim; ne elim tutuyor, ne ayağım, her tarafım ağrıyor! Sen benimle aynı yaşta değil misin?
– Evet, aynı yaştayım. – Ya sen kendini nasıl hissediyorsun?
– Yeni doğmuş bir bebek gibi! – Aaa, nasıl yani? – Kafada saç yok, ağızda diş yok, galiba az önce de altıma yaptım! Sağlıcakla kalınız.

 


Bu haber 28/12/2021, Salı günü yayınlandı, 484 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com