Yeni yıldan beklenti ‘umut’

8 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

2021 yılının son haftasında, yeni yıla günler kala her senenin vazgeçilmezi olan temenniler de başladı. Geçtiğimiz senelerin ‘sağlık, mutluluk’ dileklerinin yanına bu sene ‘umut’ da eklendi. Vatandaşlar geçtiğimiz senelerde ‘ev, araba’ sahibi olmak isterken, bu sefer ‘umut’ sahibi olmak istediklerini belirtti.

Çanakkaleli vatandaşlar, yepyeni başlangıçlar için yeni yıla hazırlanmaya devam ediyor. Her senenin klasik sorusu olan ‘Yeni yıl dilekleriniz nedir?’ sorusunu vatandaşlara yönelttik. Kimi pozitif şeyler söyleyemeyeceğini belirterek konuşmak istemedi, kimi ise ‘sağlık ve mutluluk’ kelimelerinden vazgeçmedi.

Bazı vatandaşların yeni yıl dilekleri şu şekilde oldu;

Levent Türe: “Umarım 2022’de Türkiye için her şey çok daha iyi olur. Herkese sağlık ve mutluluk diliyorum.”
“Ülkenin durumu dilek tutmayı engelliyor”

Tarık Alan: “Ülkenin malum durumu dilek tutmayı, hayal kurmayı engelliyor. Ama kendim için hayalim 2022’de güzel bir kafe açmak. Ayrıca sevgilimle birlikte mutlu olmak.”

Nevval Üstün: “2022’de Çanakkale’den farklı bir şehre gitmek isteğim umarım gerçekleşir. Ben de herkes gibi sağlık, mutluluk ve huzurun olmasını istiyorum.”

“2022’de umut sahibi olmak istiyorum”

Büşra Yetiş: “2022’den dileğim, bir an önce yazın gelmesi. Şezlongda bütün günümü geçirmek istiyorum. Tek dileğim bu.”

Hasan Karayaka: “Daha fazla umut etmek istiyorum yeni yılda. 2021’de çok fazla hayal kırıklığı yaşadık. Çok umutsuzluğa kapıldım. 2022’de umut sahibi olmak istiyorum.”

Gizem Tuğçe Bayhan

 


Bu haber 27/12/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 247 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com