Soğuk hava balık tezgahlarına olumlu yansıdı

3 hafta önce Güncel Manşet Video
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Market ve Pazar etiketlerinin yükselmesiyle birlikte vatandaşlar soluğu balıkhanede aldı. Kış aylarının gelmesi ile birlikte balık tezgâhları da doldu taştı. Balıkta yaşanan bolluk etiket fiyatlarına da yansıdı. Balık Hali esnafı Hasan Doğuş Tunç “ Son zamanlarda ülkemizde her şeyin fiyatlarının yükselmesiyle birlikte balık fiyatlarındaki düşüşte göze yansıdı” dedi.

Soğuk havaların etkisini arttırmasıyla balıkhanedeki tezgahlarda balık çeşitliliği arttı. Çeşitliliğin ve bolluğun olması etiket fiyatlarına da olumlu şekilde yansıdı. Birçok deniz ürünün fiyatı düşüşe geçti. Tezgahlarda tekir 50, istavrit 30, çipura 80, kupa 30, çinekop 60 ve levrek100 liradan satıldı.

Balık Hali esnafı Hasan Doğuş Tunç “Aralık ayında en çok tüketilen balıklarımız hamsi, tekir, istavrit, levrek benzeri balıklar oldu. Son zamanlarda ülkemizde her şeyin fiyatlarının yükselmesiyle birlikte balık fiyatlarındaki düşüşte göze yansıdı. Onun akabinde istavrit balığı şu anda vatandaşın alıp tüketebileceği en uygun balık. Tezgahlarımızda bir hamsinin fiyatı yüksek çünkü hamside bir yokluk var şu anda. İleri ki günlerde onun da bollaşacağını düşünüyoruz. İnsanların şu geçim sıkıntısında balığı tavsiye ediyoruz. 30 liraya bir kilo istavrit aldığınızda 3 4 kişilik bir ailede doyabilir.” dedi.

Nedim Bayhan


Bu haber 27/12/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 285 defa görüntülendi
*