Okullara 10 ton elma dağıttı

5 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Biga Belediyesi Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası kapsamında Biga merkezindeki anasınıfı, ilkokul ve ortaokullara 10 ton elma dağıttı.

Biga Belediyesi, tüm yurtta olduğu gibi Biga’da da çeşitli etkinliklerle kutlanan 12-18 Aralık Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası çerçevesinde ilçe merkezindeki 8 bin 50 anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencisine elma dağıttı.

Yerli Malı Haftası olarak bilinen Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası dolayısıyla farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleşen etkinliğe Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan da katıldı. Dumlupınar Ortaokulu, Sakarya İlkokulu ve Fatih İlkokulu’nda öğrencileri ziyaret eden Başkan Erdoğan, öğrencilerin Yerli Malı Haftası’nı kutlayarak elma ikram etti. Öğretmenler ve okul yönetimi öğrencilerle yakından ilgilenen Başkan Erdoğan’a teşekkür ederek, haftaya özel yapılan etkinlikleri anlattı.

Yerli Malı Haftasının önemine değinen Başkan Erdoğan, “İlçe merkezimizdeki tüm anaokul, ilkokul ve ortaokullarımızda toplamda 10 ton elma dağıtımı gerçekleştirdik. Yerli üretim elmaları öğrencilerimizle paylaşarak, yerli tüketim bilincinin küçük yaşlarda edinilmesi konusunda farkındalık yaratmaya çalıştık. Bizim olana, yerli olana, milli olana yönelmeli, onu hem üretmeli hem de tüketmeliyiz” açıklamasında bulundu.

Haber Merkezi


Bu haber 17/12/2021, Cuma günü yayınlandı, 220 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com