ÇOMÜ’den 850 bin Euro’luk başarı

8 ay önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

ÇOMÜ’nün ortak olduğu 3 ayrı proje Brüksel tarafından 850 bin euro desteği kazandı. Projelere verilecek olan destek 3 yıl sürecek.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kemal Çelik ve ekibi tarafından hazırlanan üniversitemizin ortağı olduğu, “Digitization of Higher Education for Renewable Energy Systems in Europe”, “Key to Information Treasure in Digital World- Digital Literacy in Higher Education” ve Learning Incubator for Project-based Teaching and Training through Research (LEARN.INC) isimli 3 ayrı proje Brüksel tarafından 850 bin euro ve 3 yıl süreyle desteklenmeye değer bulundu.

Her üç projede ÇOMÜ’yü temsil edecek olan ekip ile birlikte, İtalya, Fransa, Bulgaristan, Romanya, Moldova ve Sırbistan’dan akademisyenler ve sivil toplum temsilcileri de yer alacak.

Projeler ile ilgili bilgi aktaran Prof. Dr. Kemal Çelik, ÇOMÜ’nün 2022 projeleri arasında yer alan Erasmus + (KA220-HED) kapsamında özellikle Yüksek Lisans ve Doktora programlarında proje bazlı düşünerek, yaparak öğrenmeyi öğretecek yeni projede 3 yıl boyunca öğrenme inkübatörleri geliştirileceğini söyledi. Her üç projenin de ÇOMÜ’nün giderek güçlenen tanınırlığını daha ileri boyutlara taşıyacağına işaret eden Prof. Dr. Çelik, “Henüz tüm projelerimizin duyurusu yapılmamış olup ÇOMÜ’nün daha çok proje ile farklı ve memnuniyet veren bir noktada olacağına inanıyorum” dedi.

Haber Merkezi

 


Bu haber 17/12/2021, Cuma günü yayınlandı, 360 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com