11 sanatçı bir sergide

Birçok farklı teknik ile ortaya çıkan eserlerin yer aldığı ‘Kendi Aramızda’ sergisi Yazar ve Sanatçı Evi’nde açıldı. 11 sanatçıyı buluşturan sergi 25 Aralık’a kadar ziyarete açık olacak.

Serginin ilk gününde sanatçılar, konukları karşılayarak, eserleri hakkında bilgi verdi. Birçok farklı teknikte eserin bulunduğu sergide toplamda 43 eser bulunuyor.

Sanatçı Ayşe Ekici, sergi hakkında bilgi vererek, “Bu grup Yükseklisans ve doktora öğrencilerinden oluşuyor. Kendi kendine atölyede organik olarak oluşmuş bir grup. Bu yüzden sergimizin adı ‘Kendi Aramızda’. Serginin üçüncüsünü yapıyoruz. Sergimizin ilki Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fuaye alanında gerçekleşti. İkincisini ise pandemi nedeniyle online olarak gerçekleştirdik. Üçüncüsünde artık Çanakkale Merkezi’ne taşınmak istedik” dedi.

Ekici, “Şu anda burada 43 eser sergileniyor. 11 sanatçıyız, farklı şehirlerde olan ve sergimize katılamayan sanatçılarımız da var. Fakat ortak noktamız sanat ve Çanakkale olduğu için, eserleri sergimizde yer aldı” şeklinde konuştu.

Sergiye katılan sanatçıların isimleri ise şu şekilde; Ayşe Ekici, Cennet Hayit, Derin Uludağ, Duygu Yücel, Hande İrem Demir, İnce Elbir, Özgür Gökman, Ramazan Bozdağ, Selin Perk, Tarkan Yalçın, Zelfi Buse Yılmaz.

Gizem Tuğçe Bayhan


Bu haber 11/12/2021, Cumartesi günü yayınlandı, 396 defa görüntülendi
*