İnsan Olabilmek

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bir kere yola çıktın mı bir daha geri dönüş yoktur. Duraklarsın ama geri dönmezsin. Değişim için kanatlarını açtığında uyanış başlamış demektir. Çıktığın bu yolu kendi kendini yeniden inşa etmek için yürürsün. Sanırsın ki tüm hayat deneyimlerini aldın. Yolun sonu gelmeden deneyim alma bitmez.

Yaşayan herkes her gün yeni bir inanç ile karşı karşıya kalır. Değiştirilen her inanç yeni bir yönü hayatına katar. Öğrenilmiş her duygu yolunu tıkıyorsa, onu değiştirmen gerekir. Her zaman zor olmak zorunda değildir. Kolaylıkla da geçersin yolları köprüleri. Eski deneyimlere bakmak sana sınavlarını hatırlatır. Belki yeni bilincin ile tekrar girer çıkarsın o sınavlara. Hatta başka deneyimler ile çıkarsın. Bazen yıkar yeniden yaparsın.

Bazen de tutunmayı seçersin eski deneyimlere ya da yeni seçimlere. Ne kadar tutunursan o kadar bağlanır kalırsın. Oysa her yeni öğreti bir duraktır. Bir süre durup anlamak da sorun yok. Al, kat kendi yoluna ve yürü. Eğer çok durursan birde attığın çapalar ile uğraşırsın. Sana deneyim vermeye gelmiş her ayna bir duygu için orada. Deneyime dönüştürdüklerin cebindeyken fazlaları silkele, arın. Bırak doğal olarak gelen sistem içinde elensinler.

Sana güç verecek bir ana kaynak var. Sen istedikçe saf sevgiyi verip kalbine yerleştirecek. Bir tek şeye ihtiyacın var kendine inanan bir kalbe. Eskiden sadece tanrının adını anarak beklemek yolları açmak için tek seçenekmiş. Şimdi sana verilmiş irade ile kendin için yaratabileceğini görmenin zamanı geldi. Yoktan varet demiyorum. Zaten var içinde uyandır diyorum. Sen insansın. İrade ile dengede düşündüğünde kendin için tüm yolları açarsın. Sana yol gösterecek yol arkadaşların olacak. Bazen tek başına çıkamayacak gibi hissedeceksin. Tamam neden olmasın. Biri yürüdüyse bu yolları, dinle deneyimini kat yoluna. Çünkü herkes kendi yolunda.

İtaat et diyenlere kulak asma. Onlar hala kendi yolunu bulamamış olanlardır. Sen sadece kendi kararlarına teslimiyeti seç.

Teslimiyette olursan kendi yolunu anlamak kolaylaşır. Çünkü her gelen deneyim kıymetli ve hep yol göstericidir.

Konu teslimiyetse, akışına bırakmakta buna dahil olmalı. Baktın olmuyor bırakmaktır en kolaylıkla olanı. Çünkü sen bırakınca senin için gerçekleşmesi gereken yol hattı görünür olur. Seni her zaman teslimiyetle akışa bırakmak kendi yoluna geri döndürebilir. Bir kere bu deneyime başladın mı yolda özgürce yürümek en güzel deneyim olur. Hatta sona yürürken insan kalabilmenin formülü budur.

 


Bu haber 10/12/2021, Cuma günü yayınlandı, 326 defa görüntülendi
*