Babacan: “Çok net bir vaatte bulunuyoruz”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Çanakkale’nin ilçelerinde bir dizi program gerçekleştirdi. Babacan, partisinin Yenice ilçe kongresine katıldı ve ilçe binasının açılışını yaptı. Kürsü konuşması sırasında ekonomi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Babacan, çok net bir vaatte bulunuyoruz dedi ve “Eski başarılı yıllara göre çok daha iddialı ve itibarlı bir ülke olacağız” ifadesini kullandı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Çanakkale’ye geldi ve geçtiğimiz gün Yenice 1.Olağan kongresine katıldı. Babacan kongrede yapmış olduğu konuşmasında, ekonomik değerlendirmeler yaptı ve çok net bir vaatte bulunuyoruz dedi.

IMF’ye kredi açtık”

Babacan, “2008 krizinden sonra Yunanistan iflasın eşiğine gelmişti. O dönem bizim ekonomik gücümüz yerinde. IMF geldi, “Paraya ihtiyacı olan ülkeler var, durumunun uygun olduğunu biliyoruz, IMF’nin havuzuna borç verin” diye para istedi. Anlaşmayı imzaladık. IMF’ye kredi açtık.

Nereden nereye?”

Atina’ya indiğim gün Alman gaz etelerinde “Türkiye, Yunanistan’a yardım etmeye geldi” diye büyük haberler çıktı. Alman gazetesinde koca bir karikatür: Akropolis’in tepesine Türk bayrağı çizmişler. Nereden nereye? Bir zamanlar “Yunanistan’a finansal destek verecek” denilen Türkiye, şimdi başka ülkelerden destek isteyecek hale düştü.

Çok kısa bir zamanda 25 bin doları geçeriz”

DEVA Partisi olarak çok net bir vaatte bulunuyoruz: Bu milletin haklarının, hukukunun birilerinin dürtüleri uğruna çarçur edildiği günleri sona erdireceğiz. Eski başarılı yıllara göre çok daha iddialı ve itibarlı bir ülke olacağız. Milli geliri 3 bin 500 dolardan alıp 12 bin 500 dolara çıkarttık. 2023 hedefi olarak 25 bin dolar koyduk. Hedefimiz sapasağlam duruyor. Çok kısa zamanda 25 bin doları geçeriz. Bunu DEVA kadroları olarak gerçekleştireceğiz” açıklamasında bulundu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 09/12/2021, Perşembe günü yayınlandı, 313 defa görüntülendi
*