Kelle Avcıları!

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Dolar iniyor, çıkıyor. Bir şekilde dengeyi bulacak. Ekonomist olmadığımız için, fazla derinlere inemiyoruz. Amma ve lakin Herbibokologlar o kadar çok ki? Her şeye maydanoz oldukları gibi, bu konuda da ahkâm kesiyorlar. Ekran gülleri bunlar. Asla ve kat’a dinlemiyoruz bu Baykuşları. Klavye başında, gece nöbetinde olan Kelle Avcılarını anlatalım. Yatmıyorlar. Uykusuz kalıyorlar. Doların peşindeler. Hani, kovboy filmlerinde görürüz ya. Wanted, aranıyor afişlerini. Bunlar da, av peşinde sanki. Müjde verir gibi, yazıyorlar. Dolar 13 bilmem kaç oldu. Olduysa oldu. Size ne? Giren çıkan nedir şahsınıza. Dolar bu. Dolar da, boşalırda! Sanki ödül vereceklermiş gibi, duyuru yapıyorlar. Hala anlamamışlar. Kimse, dolar yükseliyor diye, ülkeyi PKK lılara onların yandaşları partilere, ortaklarına oy vermez. Bu millet özgürlüğü ve vatanın bölünmez bütünlüğü için, ”Kan kusar. Kızılcık Şerbeti içtim” der. Bu böyle biline. Kelle avcılarının yaptıkları nafile uğraştır. Dedik ya. Dolar, düşer, çıkar. Önemli olan karakterdir. O bir düştü mü, yükselme şansı yoktur. Gece nöbetçileri şunu iyi bilmelidir ki. Dolar çıktı diye göbek atmaları, ülkenin bölünmez bütünlüğünü savunanları, daha da sıkı, sıkıya kenetliyor. Ve içimizde ne kadar hain varmış dedirtiyor. Allah aşkına. Hangi ülkede, döviz yükseldi, geçim sıkıntısı var diye sevinen bir halk vardır? Afrika’nın kabilelerinde bile yoktur. Yalnız da bizde vardır. Hani bir siyasi ne demişti?” Ne kadar çok hainimiz varmış.” Aynen öyle. Tezkereye evet diyenleri, Cumhuriyet Düşmanı ilan ettiniz. Peki, dolar yükseldi diye göbek atanları nereye koyacağız? Muhalefet ve onların yandaşları, Türk milletini tanımıyor. Neler istediğini bilmiyor. AK parti 10 seçimi de kazandı. Her seçim öncesi, “Bu sefer, Abbas yolcu” dediler olmadı. Sebebi nedir? Teşhis yanlıştır, Çözüm önerileri yoktur. Hep eleştiri. Niye yapmadın? Yok. Niye yaptın? Var. Peki, bu millet aptal mı? Yapılanı niye sorgulasın. Kendisini tehdit eden, “iktidara gelirsem, ebenizin herekesini göstereceğim” diyene, oy verir mi? Oy isterken,”Bunlar doları yükseltti” derseniz; avucunuzu yalarsınız. Plan, proje ile gelin. O da sizde yok zaten. Şişeden Cin çıkarmaya çalışıyorsunuz. İki bıyık bükümü sağa, haydi yallah!

Gülmece

Temel, sahilde yürürken bir şişe bulmuş, merak edip mantarını açınca; içinden bir cin çıkmış: – Beni kurtardın, dile benden ne dilersen. Yalnız üç dilek hakkın var. Temel birinci dileğini söylemiş:
– Cebimde param hiç bitmesin da! Cin parmağını şaklatmış. Temel elini cebine atmış, para doluymuş, bütün parayı çıkarıp, elini tekrar cebine sokmuş, cebi yine para doluymuş, hemen ikinci isteğini söylemiş: – Bir şişe rakım olsun, ama hiç bitmesin da! Cin parmağını şaklatmış ve Temel’in önünde bir şişe rakı belirmiş. Temel, rakı şişesini açmış ve yere dökmüş, ama şişeyi doğrultur doğrultmaz yine dolmuş, bir daha dökmüş ve şişe yine dolmuş, bunun üzerine üçüncü dileğini söylemiş: – Bu şişeyi çok sevdim, bir tane daha istiyorum! Sağlıcakla kalınız.

 


Bu haber 05/12/2021, Pazar günü yayınlandı, 471 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com