“Saygının göstergesi olacak”

9 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Vali İlhami Aktaş’ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayınlayarak, “Onlara göstereceğimiz ilgi ve sorunlarına üreteceğimiz çözümler, insanlığa ve milletimize duyduğumuz saygının göstergesi olacaktır” dedi.

Vali İlhami Aktaş tarafından yayınlanan mesajda, “Birleşmiş Millet tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık tarihi; insanların birbirine gösterdiği sevginin, merhametin ve dayanışmanın tüm engelleri aştığının ispatı açısından önemli bir gündür. Engelli vatandaşlarımızın bizim bir parçamız olduğunu asla unutmadan tüm yaşamları boyunca onlara sahip çıkmalıyız. Onlara göstereceğimiz ilgi ve sorunlarına üreteceğimiz çözümler, insanlığa ve milletimize duyduğumuz saygının göstergesi olacaktır” vurgusu yapıldı.

“Gösterdikleri başarılarla bize umut ve güç vermektedir”
Aktaş, “Devletimiz sosyal devlet olmanın gereği olarak engelli vatandaşlarımıza eğitimden istihdama, evde bakım hizmetlerinden rehabilitasyona, sosyal hayat şartlarının iyileştirilmesinden, ailelerinin desteklenmesine kadar önemli adımlar atmış ve atmaya da devam edecektir. Topluma kazandırılan, insan haklarından tam ve eşit ölçüde yararlanan ve engeli bir kusur olarak görmeyen engellilerimiz; spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden çalışma hayatına kadar gösterdikleri başarılarla bize umut ve güç vermektedir. Bizler için çok kıymetli olan engelli vatandaşlarımıza, ailelerine ve onlardan desteğini esirgemeyen herkese selam ve sevgilerimi sunuyor, hayatları boyunca mutluluklar ve başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi


Bu haber 03/12/2021, Cuma günü yayınlandı, 214 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com