Ölümü karşılamak

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Günün birinde bu varoluş seviyesinden diğerine doğru geçiş yapmak için yola çıkacağız. Böyle söyleyince ölüm fikri gezegenler arası yolculuk gibi hissettiriyor.

Bu bedenin aslında bir geçiş durağı olduğunu biliyorum. Almaya geldiğimiz deneyimleri alıp gideceğiz. Bazen çok kısa olacak bazense uzun denebilecek. Ne düşünür insan ölüme doğru yürürken. Hep üzgün insanlar mı olur etrafında, kendisi bunu hisseder mi? Az önce bir fotoğraf gördüm kısa bir süre sonra ölecek olan bir kişi, bu anı yaşamadan kısa bir süre önce kameraya gülümsüyor. Demek ki ölüm bu kadar ani ve hissettirmeden yaklaşıyor. Anı yaşayın demeyeceğim onu herkes diyor zaten. Ben farkındalık için kalbinizi açın diyorum. Açın ki hayat deneyiminin farkına varın. Doğdunuz ve birkaç deneyim görüp gideceksiniz. Yani biliyoruz gideceğiz ama nasıl? Ölmeyi isteyerek değil bilerek yaşayarak kolaylıkla geçebilirsiniz bu döngünüzden.

Bence doğumda ölümde bir mucize gibi. Nefes vererek geliyoruz bu dünyaya, giderken de vererek gidiyoruz. O zaman iki nefes veriş arasındayız. Yani asıl ulaşmak istediğimiz noktaya geçiş gibi düşünebilirsiniz. Her öğreti bir vaadde bulunur. Cennet cehennem gibi kavramlara inanıyor da olabilirsiniz. Bana göre insan isterse hayatını, vicdanının sesiyle cennette yapabilir cehennemde. Beklemeye gerek yok. Çünkü diğer varoluş seviyesine geçince beden farkındalığı yoksa ego da yoktur nefste. Dünyevi olan her şey buraya aittir. Gerisi tamamen enerjidir. Bu nedenle bir bulutun içinde hiç olmanın huzurunu yaşayabilirsiniz ama gerisi için çok da ümitlenmemek lazım. Tabi farkındalık fikrini besleyebilmek için henüz bu bedene ihtiyaç var. Çünkü bir bütün olabilmek için ruh bedeniniz, fiziksel bedeniniz ve fikir bedeniniz uyum içinde olmalı. Bunu sağlamak içinse yargısızca kendinizle muhasebenizi yapıp geçişe hazırlanmalısınız. Acelemiz yok o huzura doğru yürüyeceğiz zaten.

Kendi ritüellerinizi gerçekleştirirken ister meditasyon yapın isterseniz namaz kılın eğer kalbinizi sevgiyle açıyorsanız o hiçliğin verdiği huzura yaklaşırsınız. Bazen sıklıkla o deneyimde kalmak isteyenler oluyor. Verdiği huzuru ve orada kalma o frekansta olma hissini biliyor ve anlıyorum.  Ancak dünya deneyimindeyiz ve bu evrene ait kristal ağa ne kadar bağlı kalırsak o kadar çok deneyimle dönebiliriz. Burada çok yorulduğunuzu hissettiğinizi biliyorum ama bu ritüeller kendi gerçeğinizi size hatırlatmak için burada. Niye buradasınız bunu anladığınızda ölümü karşılamak çok kolay olacak. Çünkü siz deneyim almaya gelmiş enerji bedenlerisiniz. Ve sadece şimdilik buraya aitsiniz.


Bu haber 03/12/2021, Cuma günü yayınlandı, 434 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com