Başkan Gökhan beraat etti

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Geçtiğimiz sene Mart ayı Belediye Meclis toplantısında, gündem dışı konuşmalar kısmında, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan,  Suriye harekatı ile ilgili değerlendirmelerde bulunmuştu. Başkan Gökhan’ın konuşmaları ile ilgili suç duyurusunda bulunuldu ve kamu davası açıldı. Mahkeme son kararı bugün verdi. 

2020 Mart ayı Çanakkale Belediye Meclisi toplantısında, gündem dışı konuşmalar sırasında, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Suriye politikası ile ilgili değerlendirmelerde bulunmuştu.

Başkan Gökhan, mecliste yapmış olduğu konuşmasında, “Orada Türkiye tarafından terör örgütüne karşı savaşılmıyor. Terör örgütleri destekleniyor. Rusya ve Esad o terör örgütlerine karşı mücadele ediyor. PKK-PYD tarafı başka. Orada onlar yok. Suriye’de bulunduğumuz yerde onlar yok. PYD-PKK ayrı bir yerde.

Acı haber gelince, evlerin önüne gidiliyor. Şehit cenazeleri boyasız, badanasız, çatısız, yolları yamuk yumuk evlerden çıkıyor. hiç memur çocuğu şehit olan görmedim. Bedelli askerlik var. Parayı veren yırtıyor. Yöneticilerin çocukları ne askerlik yapmış merak ediyorum.Şehitler tepesi garibanlar tepesi, gariban şehitler demek lazım. Suriye toprağından toprak mı alacağız? Biz güvenliğimizi sağlamalıyız” ifadelerini kullanmıştı.

Edinilen bilgiye göre Başkan Gökhan’ın konuşması ile ilgili suç duyurusunda bulunuldu ve kamu davası açıldı. Bugün görülen duruşmada karar verildi ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan beraat etti.

Tunahan Ünsal


Bu haber 03/12/2021, Cuma günü yayınlandı, 507 defa görüntülendi
*