Erasmus projesi son sürat

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Anadolu Lisesi, Erasmus + projesi kapsamında, birbirinden farklı ülkelerde temaslarda bulundu. Öğretmenlerin ve öğrencilerin aktif bir şekilde katılım sağladıkları projede Çanakkale ve Türkiye temsil edilmiş oldu.

Erasmus + projesi kapsamında, Çanakkale Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri, Romanya, Yunanistan, Fransa ve Bulgaristan’da temaslarda bulundular. Öğretmenlerin ve öğrencilerin aktif bir şekilde katılım sağladıkları proje kapsamında, birbirinden farklı ülkeler görüldü Çanakkale ve Türkiye temsil edilmiş oldu.

Edinilen bilgiye göre; Projenin Romanya/ Braşov ve Yunanistan/Atina’da gerçekleştirilen toplantılarına geçtiğimiz günlerde okul müdür yardımcıları Tercan Ataş, Büşra Kuzey Özkan, okul öğretmenlerinden Emine Kamer Gür Arslan, Hakan Özge, Ersen Sert, Yasemin Kapucuoğlu, Engin Türker ve Elif Seda Muslu katıldılar. Proje ortakları olan İtalya, Polonya, Hırvatistan, Yunanistan ve Romanya’dan katılım sağlayan öğretmenler ile birlikte ülkelerin işlevsel okur-yazarlık seviyeleri ve bunun toplum üzerindeki etkisi üzerine verilere dayalı çalışmalar yürüterek çalışmalar sonucunda tavsiye niteliğinde veriler ortaya koydular.

Projenin Fransa/Louhans’da gerçekleştirilen toplantılarında katılımcı ülkeler olan Polonya, Romanya, Makedonya, Hırvatistan ve Fransa’dan gelen öğrencilerle birlikte, öğrencilerimiz sıfır atık, yiyecek saklama metotları vb. çalışmalar alanında çeşitli aktiviteler yaparak ülkemizi temsil etme olanağı buldular.

Aynı zamanda proje kapsamında okul müdürü Ahmet Güngör, İngilizce öğretmeni Hakan Bilir ve 6 öğrenci 1-5 Kasım tarihleri arasında Bulgaristan’ın Sofia ve Vratsa kentlerini ziyaret ettiler. Bulgaristan’da gerçekleştirilen çalıştaylarda Romanya, Bulgaristan, Portekiz ve Fransa’dan katılan kardeş ülke öğrencileri kültür öğelerini sergilediler. Söz konusu çalıştaylarda okulu temsil eden görev alan öğrenciler zengin ve çok çeşitli kültür öğelerimizi başarıyla sergilediler.

Tunahan Ünsal


Bu haber 02/12/2021, Perşembe günü yayınlandı, 613 defa görüntülendi
*