Yağmurlu havada ev sıcaklığı

Öfkelenmiş gibi bir hali var havanın. Pazar gecesinden beri fırtınalı yağmur şehrimizin üstünde. Uçak seferleri iptal edildi, deniz resmen Kordon’a taşındı. Yağmur yağmasının yanı sıra çok şiddetli görülen lodos, özellikle geceleri korkuttu.

Uzun süredir bu kadar şiddetlisini görmemiştim. Yağmur ‘alın beni içeri’ dercesine vurdu pencerelere. Şimşekler çaktı, gök gürledi. Öfkesi diner sandık, henüz daha dinmedi.

Son haftalarda gündemin moral bozucu haberlerinin yanında, kasvetli hava pek yardımcı olmadı. Biraz moral motivasyon toplayalım dedik ama ‘uyanın’ dercesine irkiltti bizi gökyüzü.

Geçtiğimiz senelerde Aralık ayında baraj su seviyesi konusunda büyük bir korku yaşamıştık Çanakkale olarak. Bu son yağışlar en azından bu konuda bize yardımcı olur diye iyi yönden bakmaya devam edeceğiz artık.

**

Bu yağışlar ile anladık kış mevsimi geldi. Kendimizi daha fazla korumamızın tam zamanı! Özellikle son açıklanan koronavirüs verilerinde Çanakkale’de vaka artışının çok yükseldiğini görüyoruz.

MASKE, MESAFE VE HİJYEN KURALLARI demeye devam edelim. Kalabalık ortamlardan elimizden geldiğince uzak durmalıyız. Hem zaten havalar çok soğuk, sıcacık evimizde elimizde kahvelerimizle film izlemek şu sıralar daha keyifli olmaz mı?

**

Film demişken madem, tatlı tatlı izlenecek bir film önerisi de bırakayım şuraya…

En sevdiğim yönetmenlerden olan Wes Anderson’ın ‘Tenenbaum Ailesi’ filmi evinize renkli görselleri getirecek. Birbirinden ilginç karekterlerinden oluşan bir aileyi tanımanın keyfine varacaksınız. Ben izlerken çok eğlenmiştim. Umarım Wes Anderson’ın gözünden dünyayı tanımak sizi de gülümsetecektir.

Filmin konusuna gelirsek; Royal Tenenbaum ve karısı Etheline’nin üç çocukları vardır: Chas , Richie ve Margot. Ve Çift bir gün ayrılma kararı alır. Oysa o güne dek; Chas çocuk sayılacak yaştayken emlak işine girmiştir ve uluslararası finans dünyasında neler olup bittiğini bilecek düzeydedir. Margot oyun yazmaktadır ve henüz dokuzuncu sınıftayken elli bin USD’lik Braveman Grant ödülünün sahibi olmuştur. Richie teniste küçükler şampiyonudur ve U.S. Nationals finallerini üç yıl üst üste kazanmıştır. Şimdi, genç Tenenbaum’ların tüm bu parlak hayatı üzerinden ihanet, başarısızlık ve felaket dolu 20 yıl geçmiş ve herşeyin sorumlusu olarak kabul edilen kişi, genellikle ailenin babasıdır. The Royal Tenenbaums, bir dahiler ailesinin ve bu ailenin birdenbire, umulmadık şekilde bir kış toplantısı için yeniden biraraya gelmesinin hikayesidir.

 

 


Bu haber 30/11/2021, Salı günü yayınlandı, 280 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com