“Kadın şiddetine genç yazarımızın gözünden bakıyoruz”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Geçtiğimiz hafta Çanakkaleli genç yazar Muhammed Yavaş, Çan Belediye Başkanı Bülent Öz’ü ziyaret etti. Türkiye’deki kadın cinayetlerine yönelik sosyal farkındalık oluşturmaya çalışan genç yazar, ‘ Adı Zeynep Katledilen Tüm Kadınların’ isimli kitabını Başkan Öz’e takdim etti.

Türkiye’nin gündeminde neredeyse her gün yer alan kadın cinayetleri konusunda farkındalık yaratmak isteyen Çan’lı Muhammed Yavaş, 2020 yılında çıkarttığı ‘Adı Zeynep Katledilen Tüm Kadınların’ isimli kitabını yaptığı ziyaretler ile anlatmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Çan Belediye Başkanı Bülent Öz’ü makamında ziyaret eden Yazar Muhammed Yavaş, yazdığı kitap hakkında bilgi verdi.

Başkan Öz, ziyaret sonrasında Muhammed Yavaş’ın kitabını paylaşarak, “Genç kuşağın; toplumun aksayan tarafına ışık vuran sosyal temalı yaklaşımları, geleceğe ve gençlere olan umudumuzu diri tutuyor. Şirin ilçemizin, duyarlı ve edebiyat aşığı genci Muhammed Yavaş ziyaretinde anlamlı bir eser ile kapımızı çaldı. Toplumumuzun kanayan yarası; kadın şiddetine bir de genç yazarımızın gözünden bakıyoruz. Kaleme alınan bu eseri herkesin mutlaka okumasını tavsiye ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Kitabı yazış amacımı anlattım”
Yazar Muhammed Yavaş ise, “Çan Belediye Başkanı Sayın Bülent Öz’ün nazik daveti üzerine kendisini ziyaret ettim. Kendisiyle ilçemizde belediye tarafından yapılması düşünülen kitap fuarına ilişkin keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Başkan bey sohbetimizde kaçıncı kitabımı çıkarttığımı sordu, beşinci kitabımı çıkarttığımı söyleyince şaşırıp ilçemizde böyle bir yazar olmasından dolayı duyduğu mutluluğu ifade etti. Zaten paylaşımında da bu mutluluğunu belirtmiş. Kendisine nezaketi ve misafirperverliği için ben de teşekkür ederim. Pek çok konuda konuştuk, çevre mücadelesi, kadın mücadelesi, Çan’ın durumu, parti süreci gibi. Uzun soluklu bir sohbetimiz oldu. Kitabı yazış amacımı da anlattım, neden böyle bir şey yaptığımı da. Yeni baskıda arka kapağa ‘İstanbul Sözleşmesi Yaşatır’ ibaresi koydum ve bunu da gösterdim” dedi.

Özlem Kavuklu


Bu haber 25/11/2021, Perşembe günü yayınlandı, 358 defa görüntülendi
*