ELDER’den anlamlı söyleşi

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Kadın El Emeğini Değerlendirme Derneği ve Kadın Danışma Merkezi (ELDER), 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında panel düzenledi. Avukat Ezgi Deniz Ünsal ve Sosyal Hizmetler Uzmanı Nigar Etizer Karacık tarafından çeşitli bilgilerin aktarıldığı sunum sonrasında, katılımcıların soruları cevaplandırıldı.

Belediye Çalışanları Sosyal Tesisleri Ercan Adsız Salonu’nda düzenlenen panele; Çanakkale Belediyesi Başkan Yardımcısı Rebiye Turan Ünüvar, Çanakkale Baro Başkanı Soner Aydın katılım sağladı.

Düzenlenen etkinlik hakkında bilgi veren ELDER Çanakkale Fatma Erdoğan, “Bilgileri tazelemek ve son yasaları öğrenmek açısından söyleşiyi hazırlamayı düşündük. Kadına şiddet her geçen gün daha da artarken, kadın kazanımlarına saldırıların artmasının en büyük sebebi erkek egemen sistemi, kadın düşmanı politikalarıdır. Kazanılmış haklarımıza dönük saldırılar var olan eşitliği daha da derinleştirmekte. Kadınlar daha çok şiddet görmekte, daha çok yoksullaştırılmakta ve her gün katledilmektedir” ifadelerine yer verdi.

“Kadın cinayetleri politiktir” diye vurgulann Erdoğan, “Biz kadınlar İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Ardından Sosyal Hizmetler Uzmanı Nigar Etizer Karacık ve Çanakkale Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Ezgi Deniz Ünsal sunumlarını gerçekleştirerek, katılımcılar ile söyleşide bulundu

Özlem Kavuklu


Bu haber 25/11/2021, Perşembe günü yayınlandı, 533 defa görüntülendi
*