Vali Aktaş’tan öğretmenlere ziyaret

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Vali İlhami Aktaş, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle şehit yakını öğretmenlerimiz ve gazi öğretmenimize bir dizi ziyarette bulundu.

Ziyaret kapsamında; 2008 yılında Hakkari ili Çukurca ilçesinde şehit düşen Tankçı Bnb. Fikret Aksungur’un kardeşi Kepez Atatürk İlkokulu’nda görev yapan Sevim İlçe, Tunceli ilinde şehit düşen Raif Nejdet Hoşgör’ün kızı Hüseyin Akif Terzioğlu Ortaokulu’nda görev yapan Özlem Özdemir, Diyarbakır ili Lice ilçesinde şehit düşen Şerafettin Şengören’in kızı Zübeyde Hanım Anaokulu Müdür Yardımcısı Sultan Şengören Küçükballı, Çanakkale’de şehit düşen Alpay Ceyhan’ın oğlu Vahit Tuna Anadolu Lisesinde görev yapan Ertuğ Ceyhan ve Kuzey Irak’ta şehit düşen Murat Doğru’nun kardeşi Merkez Çanakkale Anadolu Lisesinde görev yapan Ayten Doğru’yu evlerinde ziyaret eden Vali İlhami Aktaş, şehit yakını öğretmenlerimiz ile bir süre görüşerek öğretmenlerimizin istek ve ihtiyaçlarını dinledi.

Şehit yakını öğretmenlerimiz ile yakından ilgilenen Vali Aktaş, Aziz Şehitlerimizin emaneti olan yakınlarının her zaman yanında olacaklarını ifade ederek vatanı için canını feda eden tüm şehitlerimi rahmet ve minnetle yad etti.

Ardından Şinasi ve Figen Bayraktar Ortaokulunda görev yapan Gazi öğretmen Mustafa Demirbağ’ı ziyaret eden Vali İlhami Aktaş, Kahraman Gazi öğretmenimiz Mustafa Demirbağ ile bir süre sohbet ederek kahraman gazilerimizle her zaman beraber olmaya özen gösterdiklerini dile getirdi.

Ziyaret programında Vali İlhami Aktaş’a İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammet Mermer eşlik etti.

Haber Merkezi


Bu haber 24/11/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 549 defa görüntülendi
*