Gıda Kontrol Laboratuvarı incelendi

1 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’nin gıda üretim potansiyelini arttırmak ve ihtiyaç duyulan tüm test ve analiz çalışmalarının İlde yapılmasını sağlamak amacıyla Çanakkale İl Gıda Kontrol Laboratuvarı ziyaret edilerek yetkililerle görüş alışverişinde bulunuldu.

Gerçekleştirilen ziyarette ÇTSO Genel Sekreter Sema Sandal, Tarım ve Orman İl Müdürü Ekrem Karadağ, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Süha Özden, ÇOBİLTUM Müdürü Prof. Dr. Sermet Koyuncu ile ilgili akademisyenler, Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürü Menderes Koşuncu, Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, Ezine Gıda İhtisas OSB Bölge Müdürü Alper Altınok, Borsa Genel Sekreteri Sevcan Elver ve MÜSİAD Başkan Yardımcısı, Atiye Laçin hazır bulundu.

Gıda üreticilerimizin tüm test ve analiz çalışmalarını ilimizde uygun maliyetler ile yaptırabilmesi için işbirliği yapıyoruz”

Ziyaretle ilgi bilgi veren Genel Sekreter Sema Sandal; “ İlimizde faaliyet gösteren tarım ve tarıma dayalı gıda sanayimizin ulusal ve uluslararası platformlarda rekabet gücünü arttırmak üzere ilgili tüm paydaşlarımızın işbirliğinde çalışıyoruz. Bu amaçla Odamızca 2 yıl önce bir çalışma yaparak bölgemizde gerçekleştirilen test ve analizler ile ilgili anket ve araştırma raporu hazırlamıştık. O süreçten bugüne kısmen iyileştirmeler sağlanmışsa da bazı sorunlar devam ediyor. Amacımız el birliği ile firmalarımızın İlimiz dışından aldığı test ve analiz hizmetlerinin zaman ve para kayıplarını ortadan kaldırarak İlimizde yapılmasını sağlamaktır. Toplantıda, üyelerimizin test ve analiz çalışmalarında muhatap bulamamaları, fiyatların yüksekliği ve İlimizde hangi test ve analizlerin yapıldığı hakkında yeterli bilgiye sahip olmamaları gibi konular tekrar dile getirildi. Yapılan yatırımlardan en verimli şekilde faydalanılması, farklı fiyat uygulamasının ortadan kaldırılması, öncelikle güçbirliği yapılarak İlimiz envanterinin doğru kullanımı konusunda tüm kurumlar hem fikir.” dedi.

Haber Merkezi


Bu haber 23/11/2021, Salı günü yayınlandı, 168 defa görüntülendi
*