Siyasilere örnek başkan

2 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Madeni İşler ve Sanatkarlar Odası Başkanı Fahrettin Dündar, oda başkanlıkları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Dündar, “Görevi bırakmamıza gerektiğini bilmeliyiz” derken, uzun süreli başkanlar için ben iki dönem olarak kendimi şartlandırdım dedi. İki dönemden sonra başkanlığı bırakacağını belirten Dündar, aynı zamanda önümüzdeki aylarda yapılacak odaların genel kurulları için “Pandemi süreci belirleyici olacaktır” ifadelerini kullandı.

Pandemi sürecinde, birçok oda başkanı tekrar gözden geçirildi ve esnaflar deyim yerindeyse, bazı başkanların notlarını verdi. Esnaflar, dükkanların kapalı olduğu zamanların faturasının kesileceğini belirterek, önümüzdeki aylarda yapılacak olan genel kurullarda, başkanlık seçiminde pandemiyi göz önüne bulunduracaklarını belirttiler.

Öte yandan uzun süren oda başkanlıklarına tepki gösteren Madeni İşler Sanatkarlar Odası Başkanı Fahrettin Dündar, 2 dönem kuralı olduğunu belirtti. İki dönemin 8 yıla denk geldiğini belirten Başkan Dündar, 8 yılın uzun bir süre olduğunun altını özellikle çizdi.

Geçtiğimiz gün Başkan Dündar ile röportaj gerçekleştirdik. Kendisine hem iki dönem başkanlık fikrini hem de pandemi sürecinin önümüzdeki günleri nasıl etkileyeceğini sorduk.

8 yıl çok uzun bir süre”

Madeni İşler ve Sanatkarlar Esnaf Odası Başkanı Başkan Fahrettin Dündar, “Odalarda, uzun yıllar görev yapan bir sürü oda başkanı var. Bende bunlara örnek olsun diye iki dönemi kendimde şartlandırdım. İki dönem bu görevi yapıp, 8 yıl çok uzun bir süre, 8 yılda ne yapacaksak, üyelere faydalı olup, görevi bırakmamız gerektiğini bilmeliyiz. Ben örnek olsun diye iki dönemden sonra başkanlık görevini yürütmeyeceğim.

Bu benim son adaylığım”

9 Ocak’ta genel kurulda adayım. Bu benim son adaylığım.

Şimdi sıkıntı başladı”

Dolar kuru ile ilgili akşam fiyat farklı. Sabah fiyat farklı… Öğleden sonra ise yine farklı… Aracınız varsa, sabah ayrı, öğlen ayrı, akşam ayrı fiyat alıyorsunuz. Önemli olan malzeme tedariği. Önceden sıkıntı yoktu. Şimdi sıkıntı başladı. İç piyasadaki daralma nasıl önlenecek. Bunun planlamasını meclistekiler yapmalı. Peşin para ile iş yapmaya başladık. Peşin para ile iş yapılamazsa, seneye böyle giderse esnaf bulunamaz.

Seçimlerde pandemi süreci belirleyici olacak”

Bizim sanayide, pandemi sürecinde çok fazla etkilenmedik. İş hacmimiz düştü ama çalışmalarımız devam etti. Aynalı Çarşı esnafımız etkilendi, onlara ellerimizden geldiğince destek olmaya çalıştık. Önümüzdeki seçimde, kimin nereye dokunduğu, temas ettiği ortaya çıkacak. Seçimlerde pandemi süreci belirleyici olacak. İnsanlar artık, esnaf bir noktada uzun süren başkanlık süreçlerine dur diyecektir” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 21/11/2021, Pazar günü yayınlandı, 499 defa görüntülendi
*