Ahmet Büke’nin romanı dikkat çekti

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’ye de gelen ve Çanakkaleli miniklerle görüşen Yazar-Sanatçı Evi’nde bir söyleşide bulunan Manisalı Yazar Ahmet Büke, son kitabı ile dikkat çekti. Büke, para kazanma hırsı ile doğanın nasıl tahrip edildiğini kaleme aldı.

2 sene önce, Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlenen Yazar ve Sanatçı Buluşmaları’nın farklı bir konuğu vardı. Manisalı yazar Ahmet Büke, Çanakkale’ye gelmiş ve söyleşide Çanakkaleli minikler ile buluşmuştu. Eğlenceli bir söyleşinin ardından ise Büke, tek tek tüm kitapları imzalayarak, minikleri kırmamıştı.

Yazarın son kaleme aldığı kitap ise dikkat çekici oldu. Son günlerde daha da fark edilen iklim krizi, enerji krizi, doğal kaynakların hızla tükenmesi ve yenilenebilir enerjiye geçiş, kitaba referans oldu.

Büke’nin Deli İbram Divanı adlı romanında, insanın denizle, tarihle ve yaşadığı kültürle, doğduğu topraklarla arasındaki diyaloğun ve iletişimin para uğruna nasıl darma duman edildiği anlatılıyor. Naif ve anlaşılır bir dille kaleme alınan roman ilgi çekerken, Büke insanoğlunun içinden geçen kaotik ortamı ve kaosu, insanı germeden, ürkütmeden, korkutmadan kaleme alması ise ilgi uyandırdı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 20/11/2021, Cumartesi günü yayınlandı, 513 defa görüntülendi
*