AK Partili Turan: Seçimlerin tarihi 2023 Haziran

2 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, son dönemlerde muhalefetin erken seçim çağrısı yapması üzerine Geyikli doğalgaz kazı töreninde açıklamalarda bulundu. “Bugün ısrarla erken seçimi gündeme getirenlere sesleniyorum. Seçimlerin tarihi 2023 Haziran. Biz artık yılda bir seçim yapan, altı ayda bir hükümet değiştiren bir Türkiye istemiyoruz” dedi.

Ezine ilçesine bağlı Geyikli beldesinde doğalgaz için ilk kazı töreni gerçekleştirildi. Törende konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan konuşmasında uzun süredir ülke gündeminde bulunan erken seçim konusuna değindi.

“Seçim 2023 Haziran’da yapılacak”

Erken seçimin gündemlerinde olmadığını belirten AK Parti Grup Başkanvekili Turan, “Biz başkanlık sistemine erken seçim, siyasi kriz ve polemiklerle ülke zaman kaybetmesin diye geçtik. Bugün ısrarla erken seçimi gündeme getirenlere sesleniyorum. Seçimlerin tarihi 2023 Haziran. Biz artık yılda bir seçim yapan, altı ayda bir hükümet değiştiren bir Türkiye istemiyoruz. Yetkimizi 5 yıllığına aldık. Son güne kadar anamızın ak sütü gibi helal olan bu oylarla görevimize devam edeceğiz. Seçimler zamanında yapılacak. Bizim böyle bir gündemimiz yok” dedi.

“Yarın seçim desek adayları yok”

AK Partili Turan konuşmasına şöyle devam etti; “Yarın seçim desek, adayları yok. Ne seçiminden bahsediyorsunuz. Bugün açıklarsak yıpranırmış, Erdoğan 20 yıldır Cumhurbaşkanı değil mi, ne demek yıpranırmış. Yıpranacak adamı koymayın, yıpranmasın o zaman. Biz hazırlığımızı yapıyoruz. 50+1 tartışması da çok geride kaldı. Bu ülkenin istikrarı için 50+1 kuralının, parametresini değişmeyeceğini, böyle bir gündemimiz olmadığını, çalışıp da 50+1’den çok daha üste oranlarla inşallah ittifakımızın böyle devam edeceğini söylemek isterim. Polemik, siyasi kavga olur. Ama milli konularda bir araya gelmek gibi bir görevimiz var. Tezkereye ‘hayır’ diyen, çıkıp da ‘evet’ diyenlere hain diyen ortakların bir araya geldiklerinde birbirlerine nasıl bakabildiklerini ibretle izliyoruz. Bir ortak ‘evet’ derken, diğeri ‘hayır’ diyecek. Bir ortak diğerine hain diyecek. Ama aynı masada oturup güya siyasi gündem yapacaklar. Bu milletin bu tarz konulara ayıracak zamanı yok.”

Nedim Bayhan

 


Bu haber 19/11/2021, Cuma günü yayınlandı, 303 defa görüntülendi
*