Mavi Beslenme ve Diyet Danışmanlık Merkezi açıldı

2 ay önce Güncel Sağlık
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Günay Eskici, Mavi Beslenme ve Diyet isimli bir danışmanlık merkezi açtı.

Doç. Dr. Günay Eskici 21 yıllık diyetisyenlik ve akademik kariyerinin birikimini Mavi Beslenme ve Diyet isimli bir danışmanlık merkezi açarak taçlandırdı.

Açılışa Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, ÇOMÜ Rektörü Sedat Murat, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Bünyamin Bacak, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hürmüz Koç, öğretim görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşan Doç. Dr. Günay Eskici çok mutlu olduğunu belirterek “Temel amacımız insanlara sağlıklı beslenme bilincini aşılamak. Sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirmeyi hedef edindirmektir. Ancak günümüzde diyetin sadece zayıfla diyetisyeninde sadece zayıflatan bir meslek olarak düşünüldüğü bir dönem yaşıyoruz. Ben bir diyetisyen olarak, birçok diyetisyen yetiştiren bir öğretim üyesi olarak durumdan rahatsız oluyorum. Diyet bir zayıflama değil diye bir zayıflama planıdır. Diyetisyende sadece zayıflatan değil insanlara doğru beslenmeyi öğreten sağlıklı beslenme bilinci oluşturmaktır.” dedi

Nedim Bayhan

 


Bu haber 18/11/2021, Perşembe günü yayınlandı, 537 defa görüntülendi
*