Çardak’tan sonra sıra Geyikli’de

2 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Geçtiğimiz aylarda Çardak’ta doğalgaz heyecanı yaşanmış ve süreç olumlu bir şekilde sonuçlanmıştı. Şimdi ise sıra Geyikli’ye geldi. Çanakkale’nin beldelerinde doğalgaz çalışmaları hızla devam ederken, Geyikli’ye de ilk kazma vuruldu.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Geyikli’de başlayan doğalgaz süreci ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

Turan yapmış olduğu açıklamada, “Kadim tarihiyle, eşsiz kıyılarıyla turizm merkezi Geyikli’mize doğal gaz yatırım çalışmaları kapsamında ilk kazma bugün vuruldu. 2022 yılı içerisinde Geyikli’mize doğal gaz arzı sağlanmış olacak.

Geyikli’mize doğal gazın gelmesi, temiz hava ve ısınmada konfor ile birlikte, turizminin daha da gelişmesine önemli katkı sunacak. Şehrimizin tamamına doğal gaz gelmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu’yla birlikte Çanakkaleli hemşehrilerimize hizmet etmek en büyük onurumuz ve mutluluğumuz.

Doğal gazın gelmesi için ısrarlı takibinden, kurumlar arası iletişim adına gösterdiği çabasından dolayı Geyikli Belediye Başkanımız Mevlüt Oruçoğlu’na, AKSA yönetimine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Geyikli’mize ve hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 17/11/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 183 defa görüntülendi
*