Kadın Kooperatifçiliğinde Yol Haritaları Eğitimi  başladı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Kadın Girişimciliğinde Yol Haritaları, Kooperatifçilik ve Kendi İşini Kurmak konulu eğitim programı açılışı Çanakkale Ticaret Borsası Toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Çanakkale Ticaret Borsası ve Konrad Adenauer Stiftung (KAS), işbirliği ile gerçekleştirilen eğitim programı açılış toplantısına Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkan Vekili Aslı Akgül, Konrad Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği Proje Yöneticisi Bekir Öncel, KOBİ Yönetim Danışmanı ve Kooperatifçilik Eğitimcisi Cüneyt Örkmez Çanakkale İl Ticaret Müdürlüğü Ticaret uzmanı Mustafa Yıldırım, Çanakkale Ticaret Borsası Genel Sekreteri Sevcan Elver ile Kadın Girişimciler ve Kadın Kooperatifi temsilcileri katıldı.

KOOPERATİFÇİLİK KADINLAR İÇİN ÖNEMLİ BİR FIRSAT

Eğitim programının açılışında konuşan Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkan Vekili Aslı Akgül refahın artırılması ve bölgeler arası ekonomik gelişme farkının azaltılmasında kooperatiflerin önemine değindi. Ülkemizde kadın nüfusun işgücüne katılım oranının yüzde 34 olduğunu belirten Akgül, Çanakkale Ticaret Borsası olarak  kadınları ekonomiye ve ticari hayata kazandırmayı önemsediklerini, bunun için kadın kooperatiflerinin lokomotif olduğunu söyledi.

Programda konuşan KOBİ Yönetim Danışmanı ve Kooperatifçilik Eğitimcisi Cüneyt Örkmez ise, kooperatifçiliğin kolektif bir iş modeli olarak kadınlar için önemli bir fırsat olduğunu vurguladı.

Kadın Girişimciliğinde Yol Haritaları Eğitimi Çanakkale Ticaret Borsası Konferans Salonunda 19 Kasım  tarihine kadar devam edecek.

Haber Merkezi

 

 

 

 

 

 

 

 


Bu haber 16/11/2021, Salı günü yayınlandı, 313 defa görüntülendi
*