“Milletim onlara fırsat vermez”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumartesi günü Çanakkale’ye geldi. 1915 Çanakkale Köprüsü’nün son tabliye montajı törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sonrasında Biga’da Çanakkaleliler ile buluştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1915 Çanakkale Köprüsü ve Biga’da yapmış olduğu konuşmada hem Kanal İstanbul projesine değindi hem de muhalefeti hedef aldı. “Bu ülkede dikili ağacı olmayan bu muhalefetin bir defa 2023’te iktidarı almak gibi bir imkanları da olmayacak” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Elinde bulundurdukları belediyelerde ne yapıyorlar bunlara bakın” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale’de bir dizi programa katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün son tabliye montajı törenine katıldı ardından ise Biga’da 35 yatırımın toplu açılış töreninde, Çanakkaleliler ile buluştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1915 Çanakkale Köprüsü’nde yapmış olduğu konuşmada Kanal İstanbul ile ilgili bilgi verirken, aynı zamanda muhalefete yüklendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, “İnşallah Kanal İstanbul ile deniz yolu alanında devrim niteliğinde bir atılımı daha hayata geçireceğiz. Özellikle sevgili milletime, vatandaşlarıma sesleniyorum; ikide bir ana muhalefetin, muhalefetin özellikle dünyaya seslenerek, büyükelçileri toplayarak, ‘sakın ha Kanal İstanbul’a girmeyin. Kanal İstanbul’a girenler şunu bilsinler ki kesinlikle paralarını alamazlar.’ Sevgili milletim, devletlerde süreklilik esastır. Zaten bunların iktidar yüzü görmeye imkanları olmayacak. Milletim onlara böyle bir fırsatı vermez.

Bu ülkede dikili ağacı olmayan bu muhalefetin bir defa 2023’te iktidarı almak gibi bir imkanları da olmayacak. Dolayısıyla dünyayı bu şekilde tehdit etmek, devletlerin sürekliliğini bir kenara koyarak ‘sakın ha buna girmeyin, girerseniz paranızı filan alamazsınız’ gibi bir yaklaşıma girmeleri bunların bir defa devlet yönetiminde ne kadar cahil olduklarını ve bu ülkeye de ne kadar büyük bir ihanet içinde olduklarının en güzel ifadesidir.

Eğer bir şeyi görmek istiyorsak aziz milletim, şu anda başkanlığını elinde bulundurdukları belediyelerde ne yapıyorlar bunlara bakın. Su konusunda verdikleri sözler, ucuz su, elektrikte verdikleri sözler hangisini tuttular? Altyapıyla ilgili ne yaptılar? Hiçbir şey yok” ifadelerini kullandı.

Nedim Bayhan-Tunahan Ünsal


Bu haber 14/11/2021, Pazar günü yayınlandı, 336 defa görüntülendi
*