İŞKUR İl Müdürü Yavuz bir yılı değerlendirdi

3 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

 İŞKUR İl Müdürü Mehmet Uğur Yavuz, basın mensuplarıyla bir araya gelerek İŞKUR Çanakkale İl Müdürlüğü’nün geçtiğimiz bir yılını ve 2022 hedeflerini değerlendirdi.

Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Mehmet Uğur Yavuz geçtiğimiz yılki faaliyetlerini basın mensupları ile paylaştı. Toplantıda İŞKUR’un 2020 yılını bütüncül bir değerlendirme ve yeni yıl hedefleri açıklandı. Yavuz gerçekleştirdiği sunumda İŞKUR’un İşe yerleştirme, Aktif ve Pasif İşgücü Hizmetleri başlıklarında hizmet verdiğini bu başlıkların iş arayan, işveren, engelli koçluğu, meslek danışmanlığı, İş Kulüpleri gibi dallara ayrılarak işgücünün tüm paydaşlarına ulaştığını açıkladı. Kasım 2020-Ekim 2021 İstatistikleri üzerinden Çanakkale’deki açık iş sayısı ve işe yerleşen sayılarını değerlendiren Yavuz, pandemi dönemi boyunca hem işverenlere hem de iş arayanlara can suyu olan Kısa Çalışma Ödeneği, Nakdi Ücret Desteği ve hala devam eden İşsizlik Ödeneği ödeme miktarlarını basın mensuplarının sundu.

Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Mehmet Uğur Yavuz, 2021 yılını aktif saha ziyaretleriyle işverenlere ayırdıklarını ve bu kapsamda Ekim 2021 itibariyle bizzat kendisinin 239 ziyaret gerçekleştirdiğini açıkladı. Yeni yılda ise bu ziyaretleri ağırlık olarak odağının iş arayan ve çalışanlar olacağını belirtti. Yavuz ayrıca yıl boyunca hem paydaş olarak yer aldıkları önemli proje ve etkinlikleri hem de koordinasyonu bizzat İŞKUR’a ait olan platform, proje ve etkinlikleri değerlendirdi. Bu kapsamda İK 17 Platformu faaliyetleri, 8 Mart 8 Kadın 8 Hikaye Etkinliği, Sigortamın Kolları Tiyatro Oyunu, İş gören Eğitimi, Kariyer Günü, Meslek Tanıtım Günü, İnsan Kaynakları Eğitim Programı, Mali Müşavirler ile Portföy Uyumlandırması vb. proje ve etkinlikleri anlattı, 2022 yılı hedeflerini basın mensuplarıyla paylaştı.

Haber Merkezi


Bu haber 11/11/2021, Perşembe günü yayınlandı, 173 defa görüntülendi
*